УКАЗ ПРЭЗІДЭНТА РЭСПУБЛІКІ БЕЛАРУСЬ
31 снежня 2008 г. № 714
АБ УЗНАГАРОДЖАННІ ДЗЯРЖАЎНЫМІ ЎЗНАГАРОДАМІ РЭСПУБЛІКІ
БЕЛАРУСЬ
За шматгадовую плённую працу, дасягненне высокіх вытворчых
паказчыкаў, прафесійнае майстэрства, значны ўклад у развіццё паліўна-
энергетычнага комплексу, заслугі ў развіцці адукацыі, аховы здароўя,
культуры ўзнагародзіць:
ордэнам Айчыны ІІ ступені
Варановіча - галоўнага навуковага супрацоўніка
Іосіфа Рабертавіча лабараторыі траўматычных пашкоджанняў
пазваночніка і спіннога мозга дзяржаўнай
установы «Рэспубліканскі навукова-
практычны цэнтр траўматалогіі і артапедыі»
Таўпянца - першага намесніка Міністра энергетыкі
Эдуарда Фёдаравіча
ордэнам Пашаны
Арцёмава - рэзчыка металу на нажніцах і прэсах
Іллю Якаўлевіча нарыхтоўчага цэха рэспубліканскага
унітарнага вытворчага прадпрыемства
«Беларускі аўтамабільны завод»
Здановіча - майстра ўчастка рамонтна-энергетычнага
Васілія Сцяпанавіча цэха рэспубліканскага унітарнага
вытворчага прадпрыемства «Беларускі
аўтамабільны завод»
Камінскага - электрагазазваршчыка ўпраўлення галоўнага
Анатоля Антонавіча тэхнолага рэспубліканскага унітарнага
вытворчага прадпрыемства «Беларускі
аўтамабільны завод»
Скарабагацьку - генеральнага дырэктара камунальнага
Пятра Андрэевіча унітарнага прадпрыемства па праектаванню,
утрыманню, рамонту і будаўніцтву мясцовых
аўтамабільных дарог «Брэстаблдарбуд»
медалём «За працоўныя заслугі»
Абраменкава - начальніка бюро ўпраўлення галоўнага
Уладзіміра Мікалаевіча тэхнолага рэспубліканскага унітарнага
вытворчага прадпрыемства «Беларускі
аўтамабільны завод»
Акіліна - начальніка тэрмагальванічнага цэха
Міхаіла Сяргеевіча рэспубліканскага унітарнага вытворчага
прадпрыемства «Беларускі аўтамабільны
завод»
Бабіцкага - начальніка інструментальнага аддзела
Анатолія Леанідавіча рэспубліканскага унітарнага прадпрыемства
«Барысаўскі завод агрэгатаў»
Бесава - слесара-электрыка па рамонту
Валерыя Іванавіча электраабсталявання трамвайнага дэпо
унітарнага камунальнага транспартнага
прадпрыемства «Віцебскае трамвайна-
тралейбуснае ўпраўленне»
Богдана - майстра вытворчага ўчастка цэха № 4
Станіслава Пятровіча рэспубліканскага унітарнага прадпрыемства
«Барысаўскі завод агрэгатаў»
Болдырава - намесніка генеральнага канструктара -
Генадзія Сцяпанавіча начальніка аддзела навукова-тэхнічнага
цэнтра ўпраўлення галоўнага канструктара
рэспубліканскага унітарнага вытворчага
прадпрыемства «Беларускі аўтамабільны
завод»
Будакова - вадзіцеля трамвая трамвайнага дэпо
Барыса Яўгенавіча унітарнага камунальнага транспартнага
прадпрыемства «Віцебскае трамвайна-
тралейбуснае ўпраўленне»
Бурчалава - галоўнага інжынера навукова-вытворчага
Валерыя Валянцінавіча таварыства з абмежаванай адказнасцю
«ТОДЕС»
Бутко - генеральнага дырэктара вытворчага
Віктара Фёдаравіча рэспубліканскага унітарнага прадпрыемства
«МЗОР»
Ганушчанка - брыгадзіра маляроў філіяла
Любоў Пятроўну «Спецыялізаванае ўпраўленне № 124
адкрытага акцыянернага таварыства
«Будаўніча-мантажны трэст № 16,
г. Наваполацк»
Геду - наладчыка станкоў і маніпулятараў з
Станіслава Генрыхавіча праграмным кіраваннем механічнага цэха
рэспубліканскага унітарнага прадпрыемства
«Гродзенскі завод такарных патронаў
«БелТАПАЗ»
Грынкевіча - токара цэха № 6 аддзела галоўнага механіка
Анатоля Міхайлавіча рэспубліканскага унітарнага прадпрыемства
«Барысаўскі завод агрэгатаў»
Дудкіна - скрутчыка вырабаў кабельнай вытворчасці
Леаніда Мікалаевіча цэха неізаляваных і абмотачных правадоў
сумеснага адкрытага акцыянернага
таварыства «Гомелькабель»
Жгіраву - начальніка аддзела адукацыі адміністрацыі
Наталлю Сяргееўну Савецкага раёна г. Гомеля
Здольнікава - слесара механазборачных работ прэсавага
Уладзіміра Сцяпанавіча цэха рэспубліканскага унітарнага
вытворчага прадпрыемства «Беларускі
аўтамабільны завод»
Кавальчука - дырэктара ўстановы адукацыі «Слуцкі
Мікалая Уладзіміравіча дзяржаўны сельскагаспадарчы прафесіянальны
ліцэй»
Кандыбовіча - шліфоўшчыка вытворчага рэспубліканскага
Анатоля Аляксандравіча унітарнага прадпрыемства «МЗОР»
Карповіча - памочніка генеральнага дырэктара
Пятра Аляксеевіча рэспубліканскага унітарнага вытворчага
прадпрыемства «Беларускі аўтамабільны
завод»
Кісялёва - майстра службы пуці унітарнага
Анатолія Віктаравіча камунальнага транспартнага прадпрыемства
«Віцебскае трамвайна-тралейбуснае
ўпраўленне»
Котава - начальніка бюро аддзела механізацыі і
Віктара Фёдаравіча аўтаматызацыі вытворчых працэсаў
рэспубліканскага унітарнага вытворчага
прадпрыемства «Беларускі аўтамабільны
завод»
Ламаку - намесніка начальніка рамонтна-механічнага
Міхаіла Іванавіча цэха па абсталяванню вытворчага
рэспубліканскага унітарнага прадпрыемства
«МЗОР»
Марозава - дырэктара адкрытага акцыянернага
Уладзіміра Пятровіча таварыства «Брэсцкі камбінат будаўнічых
матэрыялаў»
Марчэнку - начальніка Смаргонскай міжраённай
Уладзіміра Аляксеевіча інспекцыі аховы жывёльнага і расліннага
свету Дзяржаўнай інспекцыі аховы
жывёльнага і расліннага свету пры
Прэзідэнце Рэспублікі Беларусь
Мурашку - токара вытворчага рэспубліканскага
Міхаіла Адамавіча унітарнага прадпрыемства «МЗОР»
Мытніка - электраманцёра па рамонту і абслугоўванню
Пятра Мікалаевіча абсталявання цэха галоўнага канвеера
рэспубліканскага унітарнага вытворчага
прадпрыемства «Беларускі аўтамабільны
завод»
Новікаву - эмаліроўшчыка дроту цэха неізаляваных і
Надзею Васільеўну абмотачных правадоў сумеснага адкрытага
акцыянернага таварыства «Гомелькабель»
Няхлебава - начальніка аддзела - старшага дзяржаўнага
Міхаіла Іванавіча інспектара аддзела аператыўнага рэагавання
ўпраўлення аператыўнага рэагавання
Дзяржаўнай інспекцыі аховы жывёльнага і
расліннага свету пры Прэзідэнце Рэспублікі
Беларусь
Падшывалава - загадчыка кафедры прыкладной геадэзіі і
Уладзіміра Паўлавіча фотаграмметрыі ўстановы адукацыі «Полацкі
дзяржаўны універсітэт»
Пракаповіча - наладчыка аўтаматаў і паўаўтаматаў цэха
Мікалая Міхайлавіча № 2 рэспубліканскага унітарнага
прадпрыемства «Барысаўскі завод агрэгатаў»
Сайкова - дырэктара рэспубліканскага унітарнага
Міхаіла Аляксеевіча прадпрыемства «Гомельскі ліцейны завод
«Цэнтраліт»
Свіча - наладчыка фармовачных і стрыжнёвых машын
Рыгора Уладзіміравіча ліцейнага цэха № 3 рэспубліканскага
унітарнага прадпрыемства «Гомельскі
ліцейны завод «Цэнтраліт»
Федарцова - электразваршчыка на аўтаматычных і
Аляксандра Іванавіча паўаўтаматычных машынах зварачна-
нарыхтоўчага цэха рэспубліканскага
унітарнага вытворчага прадпрыемства
«Беларускі аўтамабільны завод»
Францкевіча - старшага дзяржаўнага інспектара аддзела
Івана Аляксеевіча аператыўнага рэагавання Мінскай абласной
інспекцыі аховы жывёльнага і расліннага
свету Дзяржаўнай інспекцыі аховы
жывёльнага і расліннага свету пры
Прэзідэнце Рэспублікі Беларусь
Хрушчову - кіраўніка групы аддзела палітычных
Інгу Уладзіміраўну аглядальнікаў агенцтва тэлевізійных навін
Нацыянальнай дзяржаўнай тэлерадыёкампаніі
Шаблоўскага - фрэзероўшчыка механазборачнага цэха № 2
Мечыслава Антонавіча рэспубліканскага унітарнага вытворчага
прадпрыемства «Беларускі аўтамабільны
завод»
Шагойку - дырэктара рэспубліканскага унітарнага
Рыгора Антонавіча прадпрыемства «Гродзенскі завод такарных
патронаў «БелТАПАЗ»
Шарко - фрэзероўшчыцу цэха № 1 рэспубліканскага
Валянціну Адамаўну унітарнага прадпрыемства «Барысаўскі завод
агрэгатаў»
Шлому - начальніка аддзела адукацыі Віцебскага
Уладзіміра Аркадзьевіча гарвыканкома
Шурдзякова - электраманцёра кантактнай сеткі службы
Віктара Уладзіміравіча галоўнага энергетыка унітарнага
камунальнага транспартнага прадпрыемства
«Віцебскае трамвайна-тралейбуснае
ўпраўленне»
Шышлу - дырэктара рэспубліканскага унітарнага
Валерыя Аляксеевіча прадпрыемства «Барысаўскі завод агрэгатаў»
Юркевіча - намесніка начальніка цэха зборкі і
Аляксандра Міхайлавіча выпрабаванняў аўтамабіляў і цягачоў
рэспубліканскага унітарнага вытворчага
прадпрыемства «Беларускі аўтамабільны
завод»
медалём Францыска Скарыны
Лабанок - вядучага майстра сцэны ўстановы культуры
Галіну Аляксандраўну «Магілёўскі абласны драматычны тэатр»
Невяркевіча - дырэктара дзяржаўнай установы «Санаторый
Алега Уладзіміравіча «Белая Русь» Кіраўніцтва справамі
Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь
Сабітава - намесніка начальніка ўпраўлення культуры
Анатоля Асхатавіча Мінскага гарвыканкома
Шута - дырэктара - мастацкага кіраўніка
Аляксея Аляксандравіча дзяржаўнай установы «Музычная капэла
«Санорус» Мінскай вобласці»
Прэзідэнт Рэспублікі Беларусь А.Лукашэнка