УКАЗ ПРЭЗІДЭНТА РЭСПУБЛІКІ БЕЛАРУСЬ
16 кастрычніка 2008 г. № 564
АБ УЗНАГАРОДЖАННІ МЕДАЛЁМ «ЗА БЕЗДАКОРНУЮ СЛУЖБУ» I,
II, III СТУПЕНІ
За ўзорнае выкананне службовых абавязкаў узнагародзіць:
медалём «За бездакорную службу» I ступенi
Арцёмчыка - намесніка начальніка інфармацыйна-
Вiктара Мiхайлавiча аналітычнага ўпраўлення - начальніка
аддзела крымінальнай інфармацыі
Міністэрства ўнутраных спраў, палкоўніка
міліцыі
Вайцехоўскага - памочніка начальніка аддзела ўласнай
Аляксандра Міхайлавіча бяспекі Службы бяспекі Прэзідэнта
Рэспублікі Беларусь, падпалкоўніка
Высоцкага - дзяжурнага афіцэра дзяжурнай службы штаба
Віктара Віктаравіча Службы бяспекі Прэзідэнта Рэспублікі
Беларусь, маёра
Гірко - дзяжурнага афіцэра дзяжурнай службы штаба
Леаніда Леанідавіча Службы бяспекі Прэзідэнта Рэспублікі
Беларусь, маёра
Дзямідчыка - галоўнага інжынера авіяцыі - бартавога
Валерыя Міхайлавіча інжынера-інспектара авіяцыйнага аддзела
галоўнага аператыўнага ўпраўлення
Дзяржаўнага пагранічнага камітэта,
палкоўніка
Жылінскага - старшага інспектара аховы 4-га аддзела
Аляксандра Аляксандравіча ўпраўлення аховы аб’ектаў Службы бяспекі
Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь, старшага
лейтэнанта
Захвіцэвіча - намесніка начальніка па практычнаму
Мікалая Васільевіча навучанню дзяржаўнай установы адукацыі
«Інстытут перападрыхтоўкі і павышэння
кваліфікацыі» Міністэрства па надзвычайных
сітуацыях, палкоўніка ўнутранай службы
Зікеева - намесніка начальніка аператыўнага
Валерыя Фёдаравiча ўпраўлення па мабілізацыйнай рабоце
галоўнага ўпраўлення камандуючага
ўнутранымі войскамі Міністэрства ўнутраных
спраў, палкоўніка
Кавальчука - начальніка 1-га аддзела штаба Службы
Сяргея Міхайлавіча бяспекі Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь,
палкоўніка
Каракова - намесніка начальніка кантрольна-
Уладзіміра Уладзіміравіча рэвізійнага ўпраўлення - начальніка
аддзела рэвізій папраўчых устаноў і
пазабюджэтных падраздзяленняў Міністэрства
ўнутраных спраў, палкоўніка міліцыі
Кудрэвіча - аператыўнага вадзіцеля 2-га аддзела
Андрэя Антонавіча ўпраўлення тылавога забеспячэння Службы
бяспекі Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь,
капітана
Лаўранюка - першага намесніка начальніка галоўнага
Аляксея Аляксандравіча ўпраўлення - начальніка ўпраўлення па
расследаванню злачынстваў у фінансава-
крэдытнай сістэме галоўнага следчага
ўпраўлення папярэдняга расследавання
Міністэрства ўнутраных спраў, палкоўніка
міліцыі
Палхоўскага - намесніка начальніка 20-га пагранічнага
Васілія Сцяпанавіча атрада па рэжыму і арганізацыйнаму
забеспячэнню пагранічнай службы,
падпалкоўніка
Сізова - інспектара аховы 1-га аддзела ўпраўлення
Анатолія Мікалаевіча аховы аб’ектаў Службы бяспекі Прэзідэнта
Рэспублікі Беларусь, старшага прапаршчыка
Сітніка - намесніка начальніка аператыўнага аддзела
Мiхаiла Мiхайлавiча следчага ізалятара № 1 упраўлення
Дэпартамента выканання пакаранняў
Міністэрства ўнутраных спраў па г. Мінску
і Мінскай вобласці, падпалкоўніка
ўнутранай службы
медалём «За бездакорную службу» II ступенi
Албута - начальніка Салігорскага аддзела
Аляксандра Сцяпанавiча Дэпартамента аховы Міністэрства ўнутраных
спраў, падпалкоўніка міліцыі
Аўсянкіна - начальніка ўстановы адукацыі «Магілёўскі
Сяргея Яўгеньевiча каледж Міністэрства ўнутраных спраў
Рэспублікі Беларусь», палкоўніка міліцыі
Вінаградава - памочніка начальніка 4-га аддзела штаба
Мікалая Міхайлавіча Службы бяспекі Прэзідэнта Рэспублікі
Беларусь, падпалкоўніка
Грышко - дацэнта кафедры пагранічнага факультэта
Вадзіма Дзмітрыевіча ўстановы адукацыі «Ваенная акадэмія
Рэспублікі Беларусь», палкоўніка
Доўнара - начальніка ўпраўлення матэрыяльна-
Барыса Францавіча тэхнічнага забеспячэння Міністэрства па
надзвычайных сітуацыях, палкоўніка
ўнутранай службы
Дубоўскага - інспектара аховы 1-га аддзела ўпраўлення
Сяргея Лявонавіча аховы аб’ектаў Службы бяспекі Прэзідэнта
Рэспублікі Беларусь, старшага прапаршчыка
Дуброўскага - начальніка следчага ізалятара № 1
Вячаслава Уладзiмiравiча упраўлення Дэпартамента выканання
пакаранняў Міністэрства ўнутраных спраў па
г. Мінску і Мінскай вобласці, палкоўніка
ўнутранай службы
Енікава - намесніка камандзіра па ідэалагічнай
Iгара Iванавiча рабоце вайсковай часці 5529 унутраных
войскаў Міністэрства ўнутраных спраў,
падпалкоўніка
Зіміна - намесніка начальніка арганізацыйна-
Сяргея Васільевіча планавага аддзела галоўнага ўпраўлення
матэрыяльна-тэхнічнага забеспячэння
Дзяржаўнага пагранічнага камітэта,
падпалкоўніка
Кабановіча - фельчара медыцынскага пункта 1-га аддзела
Уладзіміра Уладзіміравіча ўпраўлення тылавога забеспячэння Службы
бяспекі Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь,
старшага прапаршчыка
Кавалёва - намесніка начальніка Гомельскага абласнога
Сяргея Вiктаравiча ўпраўлення Дэпартамента аховы Міністэрства
ўнутраных спраў - начальніка аддзела
сродкаў і сістэм аховы, палкоўніка міліцыі
Казюльку - намесніка камандзіра па ідэалагічнай
Юрыя Мiкалаевiча рабоце вайсковай часці 5448 унутраных
войскаў Міністэрства ўнутраных спраў,
палкоўніка
Копаця - начальніка фінансавага аддзела 3-й базы
Аляксандра Браніслававіча забеспячэння і захоўвання пагранiчнай
службы, падпалкоўнiка
Котчыка - намесніка начальніка следчага ізалятара
Аляксандра Мiхайлавiча № 1 па аператыўнай рабоце - начальніка
аператыўнага аддзела ўпраўлення
Дэпартамента выканання пакаранняў
Міністэрства ўнутраных спраў па г. Мінску
і Мінскай вобласці, палкоўніка ўнутранай
службы
Лапаніка - начальніка Старадарожскага аддзялення
Аляксандра Мiхайлавiча Дэпартамента аховы Міністэрства ўнутраных
спраў, маёра міліцыі
Міклашэвіча - старшага інспектара аховы 2-га аддзела
Віктара Вацлававіча ўпраўлення аховы аб’ектаў Службы бяспекі
Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь, старшага
лейтэнанта
Нагайку - начальніка рэчавай службы тылу 1-га
Ігара Васільевіча вучэбнага пагранічнага атрада пагранічнай
службы, маёра
Нараленкава - памочніка начальніка 4-га аддзела штаба
Міхаіла Мікалаевіча Службы бяспекі Прэзідэнта Рэспублікі
Беларусь, падпалкоўніка
Некраша - начальніка інфармацыйна-аналітычнага
Юрыя Мар’янавiча ўпраўлення Міністэрства ўнутраных спраў,
палкоўніка міліцыі
Палішчука - намесніка начальніка крымінальнай міліцыі
Валерыя Мікалаевіча ўпраўлення ўнутраных спраў Магілёўскага
аблвыканкома па аператыўна-вышуковай
рабоце, палкоўніка міліцыі
Праневіча - начальніка аддзела ўнутраных спраў
Андрэя Юр’евіча Брэсцкага райвыканкома, палкоўніка міліцыі
Прахаровіча - начальніка Слуцкага аддзела Дэпартамента
Уладзiмiра Пятровiча аховы Міністэрства ўнутраных спраў,
падпалкоўніка міліцыі
Пяткевіча - старшага інспектара аховы 1-га аддзела
Міхаіла Іванавіча ўпраўлення аховы аб’ектаў Службы бяспекі
Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь, старшага
лейтэнанта
Рыжановіча - намесніка начальніка арганізацыйна-
Генадзiя Баляслававiча аналітычнага аддзела - начальніка
аддзялення аналітычнай працы інфармацыйна-
аналітычнага ўпраўлення Міністэрства
ўнутраных спраў, падпалкоўніка міліцыі
Сільвановіча - начальніка аддзела рэжымна-сакрэтнай
Івана Валянцінавіча работы Міністэрства па надзвычайных
сітуацыях, палкоўніка ўнутранай службы
Скрыпніка - начальніка медыцынскага пункта 1-га
Яраслава Георгіевіча аддзела ўпраўлення тылавога забеспячэння
Службы бяспекі Прэзідэнта Рэспублікі
Беларусь, падпалкоўніка медыцынскай службы
Смірнова - намесніка начальніка аддзела па рабоце з
Канстанціна Юр’евіча афіцэрамі ўпраўлення кадраў галоўнага
ўпраўлення ідэалагічнай работы і кадравага
забеспячэння Дзяржаўнага пагранічнага
камітэта, падпалкоўніка
Сямёнава - начальніка аддзела ўнутраных спраў
Сяргея Уладзіміравіча адміністрацыі Ленінскага раёна
г. Магілёва, палкоўніка міліцыі
Тачылава - першага намесніка начальніка ўпраўлення
Яўгенія Эдуардавіча аварыйна-выратавальных службаў і
ліквідацыі надзвычайных сітуацый
Міністэрства па надзвычайных сітуацыях,
палкоўніка ўнутранай службы
Фрола - старшага інспектара аховы 2-га аддзела
Сяргея Мікалаевіча ўпраўлення аховы аб’ектаў Службы бяспекі
Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь, старшага
лейтэнанта
Чорнага - намесніка начальніка ўпраўлення фінансаў і
Аляксандра Рыгоравіча тылу - начальніка аддзела тылавога
забеспячэння ўпраўлення ўнутраных спраў
Магілёўскага аблвыканкома, палкоўніка
міліцыі
медалём «За бездакорную службу» IIІ ступенi
Абоева - старшага інспектара групы кадраў
Уладзiмiра Мiхайлавiча Асіповіцкага аддзела Дэпартамента аховы
Міністэрства ўнутраных спраў, маёра
міліцыі
Абрамовіча - міліцыянера-вадзіцеля медыцынскага
Аляксандра Валянцiнавiча выцвярэзніка пры ўпраўленні ўнутраных
спраў Гомельскага аблвыканкома, старшыну
міліцыі
Агаджаняна - намесніка начальніка папярэдняга
Генадзiя Норыкавіча расследавання галоўнага ўпраўлення
ўнутраных спраў Мінскага гарвыканкома,
падпалкоўніка міліцыі
Аксанчука - начальніка міжраённай базы матэрыяльна-
Мiкалая Рыгоравiча тэхнічнага забеспячэння аддзелаў унутраных
спраў на тэрыторыях, якія падвергліся
радыеактыўнаму забруджванню, г. Хойнікі,
маёра міліцыі
Акуневіча - старшага афіцэра аддзела пагранічнай
Сяргея Анатольевіча службы 86-й пагранічнай групы пагранічнай
службы, маёра
Анфілатава - старшага інспектара-дзяжурнага аддзела
Руслана Мiкалаевiча аховы аб’ектаў і фізічных асоб упраўлення
Дэпартамента аховы Міністэрства ўнутраных
спраў па ахове дыпламатычных
прадстаўніцтваў і консульскіх устаноў
замежных дзяржаў, маёра міліцыі
Апалайку - галоўнага спецыяліста групы ідэалагічнай
Яўгенія Алегавіча работы і кадравага забеспячэння ўстановы
«Рэспубліканскі цэнтр тылавога
забеспячэння» Міністэрства па надзвы-
чайных сітуацыях, маёра ўнутранай службы
Арцем’ева - старшага інжынера ўстановы «Рэспубліканскі
Паўла Віктаравіча цэнтр сертыфікацыі і экспертызы
ліцэнзаваных відаў дзейнасці» Міністэрства
па надзвычайных сітуацыях, маёра ўнутранай
службы
Аўдзевіча - начальніка Іўеўскага аддзялення
Уладзiмiра Вацлававiча Дэпартамента аховы Міністэрства ўнутраных
спраў, маёра міліцыі
Ацесленку - памочніка дзяжурнага аператыўна-дзяжурнай
Юрыя Аляксандравiча службы аддзялення міліцэйскай,
ваенізаванай і вартавой аховы Ленінскага
(г. Магілёва) аддзела Дэпартамента аховы
Міністэрства ўнутраных спраў, старшага
прапаршчыка міліцыі
Бабічава - начальніка аддзела тылавога забеспячэння
Сяргея Мiкалаевiча Магілёўскага абласнога ўпраўлення
Дэпартамента аховы Міністэрства ўнутраных
спраў, падпалкоўніка міліцыі
Бабышэва - памочніка дзяжурнага аператыўна-дзяжурнай
Iвана Мiхайлавiча службы аддзялення міліцэйскай,
ваенізаванай і вартавой аховы
Навабеліцкага (г. Гомеля) аддзела
Дэпартамента аховы Міністэрства ўнутраных
спраў, прапаршчыка міліцыі
Багданчыка - начальніка навукова-практычнага цэнтра
Юрыя Яўгенавіча ўстановы «Мінскае абласное ўпраўленне
Міністэрства па надзвычайных сітуацыях
Рэспублікі Беларусь», маёра ўнутранай
службы
Балдоўскага - начальніка аддзялення баявога
Артура Юр’евiча забеспячэння - начальніка інжынернай
службы вайсковай часці 6713 унутраных
войскаў Міністэрства ўнутраных спраў,
падпалкоўніка
Бандарэнку - намесніка камандзіра па ідэалагічнай
Аляксандра Вячаслававiча рабоце вайсковай часці 5526 унутраных
войскаў Міністэрства ўнутраных спраў,
падпалкоўніка
Бардовіча - камандзіра аддзялення пажарнай аварыйна-
Аляксандра Віктаравіча выратавальнай часці № 6 Цэнтральнага
раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях
установы «Мінскае гарадское ўпраўленне
Міністэрства па надзвычайных сітуацыях
Рэспублікі Беларусь», прапаршчыка
ўнутранай службы
Барысава - галоўнага эксперта аддзела аператыўнага
Генадзiя Барысавiча рэагавання і крыміналістычнага
суправаджэння раскрыцця злачынстваў
экспертна-крыміналістычнага цэнтра
ўпраўлення ўнутраных спраў Гомельскага
аблвыканкома, падпалкоўніка міліцыі
Барысіка - начальніка пажарнага аварыйна-
Аляксандра Аляксандравіча выратавальнага паста № 13 Карэліцкага
раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях
установы «Гродзенскае абласное ўпраўленне
Міністэрства па надзвычайных сітуацыях
Рэспублікі Беларусь», старшага прапаршчыка
ўнутранай службы
Баўтуту - старшага інспектара-дзяжурнага аддзялення
Вячаслава Анатольевiча аператыўна-дзяжурнай службы аддзела
міліцэйскай, ваенізаванай і вартавой аховы
Віцебскага абласнога ўпраўлення
Дэпартамента аховы Міністэрства ўнутраных
спраў, маёра міліцыі
Белазёрава - начальніка аддзялення сувязі
Iгара Анатольевiча падраздзяленняў - намесніка начальніка
ўстановы адукацыі «Акадэмія Міністэрства
ўнутраных спраў Рэспублікі Беларусь» па
тылавому забеспячэнню, падпалкоўніка
міліцыі
Бічана - начальніка фінансавага аддзялення ўстановы
Уладзiмiра Аркадзьевіча адукацыі «Магілёўскі каледж Міністэрства
ўнутраных спраў Рэспублікі Беларусь»,
падпалкоўніка міліцыі
Бобрыкава - інспектара аховы 2-га аддзела ўпраўлення
Антона Уладзіміравіча асабістай аховы Службы бяспекі Прэзідэнта
Рэспублікі Беларусь, старшага прапаршчыка
Болбата - камандзіра аддзялення пажарнай аварыйна-
Аляксандра Іосіфавіча выратавальнай часці № 3 Гродзенскага
гарадскога аддзела па надзвычайных
сітуацыях установы «Гродзенскае абласное
ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных
сітуацыях Рэспублікі Беларусь»,
прапаршчыка ўнутранай службы
Бохана - старшыну 8-й стралковай роты 4-га асобнага
Аляксандра Пятровiча стралковага батальёна вайсковай часці 7404
унутраных войскаў Міністэрства ўнутраных
спраў, старшага прапаршчыка
Бурлакова - начальніка аддзялення завочнага навучання
Аляксандра Аляксандравiча ўстановы адукацыі «Магілёўскі каледж
Міністэрства ўнутраных спраў Рэспублікі
Беларусь», падпалкоўніка міліцыі
Буторына - начальніка вузла сувязі вайсковай часці
Аляксандра Уладзiмiравiча 5529 унутраных войскаў Міністэрства
ўнутраных спраў, маёра
Быліцкага - малодшага інспектара аховы спецыяльнага
Пятра Мiхайлавiча батальёна міліцыі ўпраўлення Дэпартамента
аховы Міністэрства ўнутраных спраў па
ахове дыпламатычных прадстаўніцтваў і
консульскіх устаноў замежных дзяржаў,
старшага прапаршчыка міліцыі
Ваганава - начальніка аддзела сувязі і інфармацыйных
Сяргея Генадзевіча тэхналогій 16-га пагранічнага атрада
пагранічнай службы, падпалкоўніка
Вайценку - камандзіра ўзвода спецыяльнай роты хуткага
Аляксандра Аляксеевiча рэагавання палка патрульна-паставой службы
міліцыі ўпраўлення ўнутраных спраў
Гомельскага аблвыканкома, старшага
лейтэнанта міліцыі
Варошку - памочніка дзяжурнага аператыўна-дзяжурнай
Васiля Васiльевiча службы штаба ўпраўлення ўнутраных спраў
адміністрацыі Савецкага раёна г. Мінска,
старшага прапаршчыка міліцыі
Васільева - галоўнага спецыяліста фінансава-
Сяргея Васiльевiча эканамічнага ўпраўлення галоўнага
ўпраўлення камандуючага ўнутранымі
войскамі Міністэрства ўнутраных спраў,
маёра
Ватоліна - начальніка службы камплектавання
Аляксандра Уладзiмiравiча аддзялення камплектавання вайсковай часці
5525 унутраных войскаў Міністэрства
ўнутраных спраў, маёра
Вашкевіча - старшага інспектара-дзяжурнага аператыўна-
Андрэя Антонавiча дзяжурнай службы палка міліцыі
спецыяльнага прызначэння галоўнага
ўпраўлення ўнутраных спраў Мінскага
гарвыканкома, капітана міліцыі
Велібекава - начальніка Навагрудскага аддзела
Сабіра Седраддзінавіча Дэпартамента аховы Міністэрства ўнутраных
спраў, маёра міліцыі
Вінаградава - памочніка начальніка штаба па службе 1-га
Аляксандра Уладзiмiравiча стралковага батальёна вайсковай часці 6713
унутраных войскаў Міністэрства ўнутраных
спраў, капітана
Войнікава - намесніка начальніка змены аддзялення
Уладзіміра Георгіевіча пагранічнага кантролю 15-га пагранічнага
атрада пагранічнай службы, старшага
прапаршчыка
Выдрына - намесніка начальніка аддзела
Алега Iванавiча камплектавання ўпраўлення кадраў
упраўлення ўнутраных спраў Мінскага
аблвыканкома - начальніка аддзялення
камплектавання, падпалкоўніка міліцыі
Высоцкага - начальніка сувязі вайсковай часці 5523
Аляксея Сяргеевiча унутраных войскаў Міністэрства ўнутраных
спраў, маёра
Галавацкага - малодшага інспектара аховы спецыяльнага
Уладзiмiра Аляксеевiча батальёна міліцыі ўпраўлення Дэпартамента
аховы Міністэрства ўнутраных спраў па
ахове дыпламатычных прадстаўніцтваў і
консульскіх устаноў замежных дзяржаў,
старшага прапаршчыка міліцыі
Галавача - намесніка начальніка ўпраўлення ўнутраных
Вiктара Лявонцьевіча спраў адміністрацыі Першамайскага раёна
г. Мінска - начальніка папярэдняга
расследавання, падпалкоўніка міліцыі
Галімскага - намесніка камандзіра палка - начальніка
Уладзiмiра Антонавiча аддзела кадраў палка міліцыі спецыяльнага
прызначэння галоўнага ўпраўлення ўнутраных
спраў Мінскага гарвыканкома, падпалкоўніка
міліцыі
Ганчарэню - міліцыянера-вадзіцеля 8-й роты палка
Аляксандра Аляксеевiча патрульна-паставой службы міліцыі
галоўнага ўпраўлення ўнутраных спраў
Мінскага гарвыканкома, прапаршчыка міліцыі
Гапеева - старшыну групы тылавога забеспячэння
Юрыя Генадзьевiча Першамайскага (г. Віцебска) аддзела
Дэпартамента аховы Міністэрства ўнутраных
спраў, старшага прапаршчыка міліцыі
Гаркавага - начальніка Пінскага аддзела Дэпартамента
Канстанцiна аховы Міністэрства ўнутраных спраў,
Канстанцiнавiча падпалкоўніка міліцыі
Гаркун - начальніка аддзялення інфармацыйна-
Жанну Генрыкаўну аналітычнага забеспячэння ўпраўлення
ўнутраных спраў адміністрацыі Цэнтральнага
раёна г. Мінска, падпалкоўніка міліцыі
Гарохавіка - міліцыянера-вадзіцеля 9-й роты палка
Васiлiя Мiхайлавiча патрульна-паставой службы міліцыі
галоўнага ўпраўлення ўнутраных спраў
Мінскага гарвыканкома, прапаршчыка міліцыі
Гатоўскага - кантралёра аддзялення пагранічнага
Мікалая Мікалаевіча кантролю 15-га пагранічнага атрада
пагранічнай службы, старшага прапаршчыка
Гацалюка - участковага інспектара міліцыі аддзела
Дзмiтрыя Георгiевiча аховы правапарадку і прафілактыкі міліцыі
грамадскай бяспекі і спецыяльнай міліцыі
ўпраўлення ўнутраных спраў адміністрацыі
Заводскага раёна г. Мінска, старшага
лейтэнанта міліцыі
Гацко - міліцыянера-вадзіцеля групы затрымання
Мiхаiла Мiхайлавiча батальёна міліцыі Бабруйскага аддзела
Дэпартамента аховы Міністэрства ўнутраных
спраў, прапаршчыка міліцыі
Голікава - кантралёра аддзялення пагранічнага
Сяргея Жанавіча кантролю 86-й пагранічнай групы
пагранічнай службы, старшага прапаршчыка
Гоцмана - малодшага інспектара аховы спецыяльнага
Аляксандра Уладзiмiравiча батальёна міліцыі ўпраўлення Дэпартамента
аховы Міністэрства ўнутраных спраў па
ахове дыпламатычных прадстаўніцтваў і
консульскіх устаноў замежных дзяржаў,
прапаршчыка міліцыі
Грышкевіча - начальніка аддзялення інфармацыі і
Iгара Уладзiмiравiча грамадскіх сувязей упраўлення ўнутраных
спраў Гомельскага аблвыканкома,
падпалкоўніка міліцыі
Губарэвіча - начальніка інфармацыйна-аналітычнай службы
Аляксандра Мiхайлавiча аператыўнага ўпраўлення галоўнага
ўпраўлення камандуючага ўнутранымі
войскамі Міністэрства ўнутраных спраў,
падпалкоўніка
Гулера - вадзіцеля 2-га класа 2-га аддзела
Сяргея Аляксеевіча ўпраўлення тылавога забеспячэння Службы
бяспекі Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь,
старшага прапаршчыка
Гурскага - намесніка каменданта пагранічнай
Сяргея Юр’явіча камендатуры па пагранічнаму кантролю 18-га
пагранічнага атрада пагранічнай службы,
маёра
Гурскага - намесніка начальніка аддзялення баявой
Дзмiтрыя Антонавiча службы - начальніка службы аховы аб’ектаў
вайсковай часці 7404 унутраных войскаў
Міністэрства ўнутраных спраў, капітана
Давыдава - намесніка начальніка аддзела ўнутраных
Міхаіла Уладзіміравіча спраў Шклоўскага райвыканкома - кіраўніка
групы кадраў, падпалкоўніка міліцыі
Давыдзенку - начальніка курса факультэта ўнутраных
Кірыла Васiльевiча войскаў установы адукацыі «Ваенная
акадэмія Рэспублікі Беларусь», капітана
Данько - начальніка кафедры крымінальнага працэсу
Iгара Уладзiмiравiча ўстановы адукацыі «Акадэмія Міністэрства
ўнутраных спраў Рэспублікі Беларусь»,
падпалкоўніка міліцыі
Дарафеева - галоўнага спецыяліста дзяржаўнай
Валерыя Васільевіча авіяцыйнай аварыйна-выратавальнай установы
«АВІЯЦЫЯ» Міністэрства па надзвычайных
сітуацыях, падпалкоўніка ўнутранай службы
Дашэвіча - тэхніка па тэхніцы і ўзбраенню 2-га
Iгара Аляксеевiча асобнага стралковага батальёна вайсковай
часці 7404 унутраных войскаў Міністэрства
ўнутраных спраў, старшага прапаршчыка
Дземенкаўца - намесніка начальніка Брэсцкага абласнога
Уладзiмiра ўпраўлення Дэпартамента аховы Міністэрства
Уладзiмiравiча ўнутраных спраў - начальніка аддзела
кадраў, палкоўніка міліцыі
Дземянцея - старшага вадзіцеля пажарнай аварыйна-
Сяргея Пятровіча выратавальнай часці № 3 Заводскага
раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях
установы «Мінскае гарадское ўпраўленне
Міністэрства па надзвычайных сітуацыях
Рэспублікі Беларусь», старшага прапаршчыка
ўнутранай службы
Дуброўскага - начальніка аддзела аператыўнага рэагавання
Аляксандра Леанiдавiча і вышуку дзяржаўнай аўтамабільнай
інспекцыі галоўнага ўпраўлення ўнутраных
спраў Мінскага гарвыканкома, падпалкоўніка
міліцыі
Духанава - начальніка пажарнага аварыйна-
Антона Уладзіміравіча выратавальнага атрада ўстановы
«Магілёўскае абласное ўпраўленне
Міністэрства па надзвычайных сітуацыях
Рэспублікі Беларусь», падпалкоўніка
ўнутранай службы
Ждана - намесніка начальніка вучэбна-метадычнага
Вiктара Вiктаравiча аддзела - начальніка аддзялення планавання
вучэбнага працэсу ўстановы адукацыі
«Акадэмія Міністэрства ўнутраных спраў
Рэспублікі Беларусь», маёра міліцыі
Жукава - намесніка начальніка аддзела сродкаў і
Мiхаiла Мiхайлавiча сістэм аховы Мінскага абласнога ўпраўлення
Дэпартамента аховы Міністэрства ўнутраных
спраў - начальніка аддзялення эксплуатацыі
і ўкаранення, падпалкоўніка міліцыі
Жукоўскага - начальніка фізічнай падрыхтоўкі і спорту
Андрэя Пятровiча аддзялення баявой падрыхтоўкі вайсковай
часці 3214 унутраных войскаў Міністэрства
ўнутраных спраў, маёра
Жукоўскага - намесніка начальніка дзяржаўнай установы
Сяргея Аляксандравіча адукацыі «Камандна-інжынерны інстытут»
Міністэрства па надзвычайных сітуацыях,
падпалкоўніка ўнутранай службы
Жураўлевіча - начальніка аддзела даследавання хімічнай і
Андрэя Сямёнавіча радыяцыйнай абароны цэнтра выпрабаванняў з
эксперыментальным палігонам установы
«Навукова-даследчы інстытут пажарнай
бяспекі і праблем надзвычайных сітуацый»
Міністэрства па надзвычайных сітуацыях,
падпалкоўніка ўнутранай службы
Жызнеўскага - слухача камандна-штабнога факультэта
Уладзiмiра Iосiфавiча ўстановы адукацыі «Ваенная акадэмія
Рэспублікі Беларусь», падпалкоўніка
Задарожнага - старшага інспектара аховы 2-га аддзела
Дзяніса Сяргеевіча ўпраўлення асабістай аховы Службы бяспекі
Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь, старшага
прапаршчыка
Замару - начальніка Астравецкага аддзялення
Анатолiя Міраслававіча Дэпартамента аховы Міністэрства ўнутраных
спраў, маёра міліцыі
Запашнага - камандзіра 11-й стралковай роты 5-га
Сяргея Вiтальевiча асобнага стралковага батальёна вайсковай
часці 7404 унутраных войскаў Міністэрства
ўнутраных спраў, капітана
Землянія - старшага інспектара аховы 2-га аддзела
Уладзіміра Юр’евіча ўпраўлення асабістай аховы Службы бяспекі
Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь, лейтэнанта
Зубака - намесніка начальніка аддзела ваеннага
Аляксандра Фёдаравіча планавання ўпраўлення ваеннага планавання
Дзяржаўнага пагранічнага камітэта,
падпалкоўніка
Іванковіча - камандзіра роты міліцыі Полацкага аддзела
Васiлiя Пятровiча Дэпартамента аховы Міністэрства ўнутраных
спраў, маёра міліцыі
Ігнатовіча - намесніка начальніка спецыяльнага
Мікалая Фёдаравіча падраздзялення дарожна-патрульнай службы
«Страла» Міністэрства ўнутраных спраў па
тэхнічнай часці, падпалкоўніка міліцыі
Іртова - старшага інспектара аховы 2-га аддзела
Ігара Уладзіміравіча ўпраўлення аховы аб’ектаў Службы бяспекі
Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь, старшага
лейтэнанта
Ісакава - намесніка начальніка аддзела аховы
Алега Iванавiча аб’ектаў і фізічных асоб упраўлення
Дэпартамента аховы Міністэрства ўнутраных
спраў па ахове дыпламатычных
прадстаўніцтваў і консульскіх устаноў
замежных дзяржаў, падпалкоўніка міліцыі
Кабылінскага - начальніка варты 9-й асобнай стралковай
Генадзiя Яўгеньевiча роты 5-га асобнага стралковага батальёна
вайсковай часці 6713 унутраных войскаў
Міністэрства ўнутраных спраў, старшага
прапаршчыка
Кавальчука - начальніка аддзела ўнутраных спраў
Аляксандра Аляксандравіча Бабруйскага райвыканкома, падпалкоўніка
міліцыі
Казакевіча - начальніка следчага ўпраўлення папярэдняга
Генадзiя Аркадзьевіча расследавання галоўнага ўпраўлення
ўнутраных спраў Мінскага гарвыканкома,
падпалкоўніка міліцыі
Калтана - начальніка Астравецкага раённага аддзела
Генадзія Іванавіча па надзвычайных сітуацыях установы
«Гродзенскае абласное ўпраўленне
Міністэрства па надзвычайных сітуацыях
Рэспублікі Беларусь», падпалкоўніка
ўнутранай службы
Калтунчыка - намесніка начальніка Ленінскага (г.
Уладзiмiра Мiкалаевiча Брэста) аддзела Дэпартамента аховы
Міністэрства ўнутраных спраў - начальніка
аддзялення кадраў, падпалкоўніка міліцыі
Кандрацкага - каменданта службы камунальна-
Уладзіміра Яўгеньевіча эксплуатацыйнага забеспячэння ўстановы
адукацыі «Гомельскі інжынерны інстытут»
Міністэрства па надзвычайных сітуацыях,
старшага прапаршчыка ўнутранай службы
Кандрашэвіча - камандзіра роты палка міліцыі спецыяльнага
Алега Iванавiча прызначэння галоўнага ўпраўлення ўнутраных
спраў Мінскага гарвыканкома, падпалкоўніка
міліцыі
Каперсака - памочніка камандзіра ўзвода - камандзіра
Андрэя Васiльевiча аддзялення 6-й роты палка патрульна-
паставой службы міліцыі галоўнага
ўпраўлення ўнутраных спраў Мінскага
гарвыканкома, старшага прапаршчыка міліцыі
Каралька - старшага ўчастковага інспектара міліцыі
Генадзія Яўгеньевіча аддзялення аховы правапарадку і
прафілактыкі міліцыі грамадскай бяспекі і
спецыяльнай міліцыі аддзела ўнутраных
спраў Клічаўскага райвыканкома, маёра
міліцыі
Караткевіча - галоўнага спецыяліста аддзела службы і
Валерыя Леанідавіча боегатоўнасці падраздзяленняў установы
«Магілёўскае абласное ўпраўленне
Міністэрства па надзвычайных сітуацыях
Рэспублікі Беларусь», падпалкоўніка
ўнутранай службы
Касабуцкага - інспектара аховы спецыяльнага батальёна
Анатолiя Васiльевiча міліцыі ўпраўлення Дэпартамента аховы
Міністэрства ўнутраных спраў па ахове
дыпламатычных прадстаўніцтваў і
консульскіх устаноў замежных дзяржаў,
капітана міліцыі
Касарэўскага - міліцыянера-вадзіцеля групы затрымання
Леанiда Вiктаравiча страявога падраздзялення міліцыі
Пастаўскага аддзялення Дэпартамента аховы
Міністэрства ўнутраных спраў, прапаршчыка
міліцыі
Кашталанава - інспектара па фізічнай падрыхтоўцы аддзела
Аляксандра Iванавiча кадраў палка міліцыі спецыяльнага
прызначэння галоўнага ўпраўлення ўнутраных
спраў Мінскага гарвыканкома, маёра міліцыі
Каяловіча - намесніка начальніка ўпраўлення ўнутраных
Сяргея Мар’янавiча спраў адміністрацыі Ленінскага раёна
г. Мінска - начальніка міліцыі грамадскай
бяспекі і спецыяльнай міліцыі,
падпалкоўніка міліцыі
Кеду - намеснiка начальнiка курсаў па
Валерыя Валяр’янавіча ідэалагічнай рабоце факультэта пагранiчных
войскаў пры дзяржаўнай установе адукацыi
«Iнстытут нацыянальнай бяспекi Рэспублiкi
Беларусь», капiтана
Кемко - намесніка камандзіра палка - кіраўніка
Мiкалая Анатольевiча групы матэрыяльна-тэхнічнага забеспячэння
палка міліцыі спецыяльнага прызначэння
галоўнага ўпраўлення ўнутраных спраў
Мінскага гарвыканкома, падпалкоўніка
міліцыі
Кісялёва - старшага афіцэра службы аховы аб’ектаў
Арцёма Уладзiмiравiча аддзялення баявой службы вайсковай часці
6713 унутраных войскаў Міністэрства
ўнутраных спраў, маёра
Кіту - начальніка аўтабранятанкавай службы
Уладзiмiра Львовiча вайсковай часці 3214 унутраных войскаў
Міністэрства ўнутраных спраў, маёра
Косіка - начальніка Маладзечанскага аддзела
Iвана Iванавiча Дэпартамента аховы Міністэрства ўнутраных
спраў, падпалкоўніка міліцыі
Коўчыка - начальніка Лідскага аддзела Дэпартамента
Аляксандра Мiкалаевiча аховы Міністэрства ўнутраных спраў,
падпалкоўніка міліцыі
Краўчука - інжынера бартавога звяна на верталётах Мі-
Валерыя Аляксеевіча 26 аэрамабільнага атрада дзяржаўнай
авіяцыйнай аварыйна-выратавальнай установы
«АВІЯЦЫЯ» Міністэрства па надзвычайных
сітуацыях, маёра ўнутранай службы
Кузняцову - начальніка аддзела дазнання папярэдняга
Алену Мікалаеўну расследавання аддзела ўнутраных спраў
адміністрацыі Кастрычніцкага раёна
г. Магілёва, маёра міліцыі
Кулагу - начальніка аддзела па раскрыццю
Аляксандра Рыгоравiча злачынстваў у сферы высокіх тэхналогій
крымінальнай міліцыі ўпраўлення ўнутраных
спраў Гомельскага аблвыканкома,
падпалкоўніка міліцыі
Куліка - начальніка Воранаўскага аддзела
Аляксандра Лявонавіча Дэпартамента аховы Міністэрства ўнутраных
спраў, падпалкоўніка міліцыі
Купрыенку - старшага тэхнiка вайсковай часцi 1250
Івана Іванавіча пагранічнай службы, старшага прапаршчыка
Лайшу - начальніка аўтамабільнай службы вайсковай
Юрыя Юр’евiча часці 7404 унутраных войскаў Міністэрства
ўнутраных спраў, маёра
Ланкіна - начальніка пажарнай аварыйна-выратавальнай
Ігара Барысавіча часці № 10 на аб’ектах адкрытага
акцыянернага таварыства «Гомельскі хімічны
завод» Гомельскага гарадскога аддзела па
надзвычайных сітуацыях установы
«Гомельскае абласное ўпраўленне
Міністэрства па надзвычайных сітуацыях
Рэспублікі Беларусь», маёра ўнутранай
службы
Лапухова - камандзіра аддзялення батальёна міліцыі
Сяргея Iванавiча Цэнтральнага (г. Мінска) аддзела
Дэпартамента аховы Міністэрства ўнутраных
спраў, прапаршчыка міліцыі
Лапцэвіча - начальніка аддзела кадраў установы
Леанiда Фёдаравiча адукацыі «Акадэмія Міністэрства ўнутраных
спраў Рэспублікі Беларусь», падпалкоўніка
міліцыі
Лахая - камандзіра батальёна міліцыі Маскоўскага
Леанiда Iванавiча (г. Мінска) аддзела Дэпартамента аховы
Міністэрства ўнутраных спраў,
падпалкоўніка міліцыі
Леановіч - адказнага выканаўцу цэнтра сувязі і
Людмiлу Пятроўну тэхнічных сродкаў аховы батальёна баявога
і матэрыяльна-тэхнічнага забеспячэння
вайсковай часці 3214 унутраных войскаў
Міністэрства ўнутраных спраў, старшага
прапаршчыка
Леўчука - кантралёра аддзялення пагранічнага
Генадзія Яўгеньевіча кантролю 86-й пагранічнай групы
пагранічнай службы, старшага прапаршчыка
Ліпеня - памочніка камандзіра ўзвода - камандзіра
Сяргея Леапольдавіча аддзялення батальёна міліцыі Маскоўскага
(г. Мінска) аддзела Дэпартамента аховы
Міністэрства ўнутраных спраў, старшага
прапаршчыка міліцыі
Літвіна - начальніка проціэпідэмічнай службы
Юрыя Аляксандравiча аддзялення медыцынскага забеспячэння
галоўнага ўпраўлення камандуючага
ўнутранымі войскамі Міністэрства ўнутраных
спраў, падпалкоўніка медыцынскай службы
Літвінюка - начальніка службы канваіравання аддзялення
Сяргея Аўксенцьевіча баявой службы вайсковай часці 6713
унутраных войскаў Міністэрства ўнутраных
спраў, маёра
Ліхалата - старшага оперупаўнаважанага аддзялення
Вячаслава Мiкалаевiча крымінальнага вышуку крымінальнай міліцыі
аддзела ўнутраных спраў Рагачоўскага
райвыканкома, старшага лейтэнанта міліцыі
Лугаўцова - начальніка службы аховы грамадскага
Валерыя Аляксандравiча парадку вайсковай часці 5526 унутраных
войскаў Міністэрства ўнутраных спраў,
капітана
Лупарава - начальніка аддзялення пагранічнага
Юрыя Мікалаевіча кантролю 19-га пагранічнага атрада
пагранічнай службы, маёра
Луцаева - начальніка Ленінскага (г. Гродна) аддзела
Васiлiя Васiльевiча Дэпартамента аховы Міністэрства ўнутраных
спраў, падпалкоўніка міліцыі
Лявонава - начальніка кафедры прафесіянальна-
Уладзiмiра прыкладной фізічнай падрыхтоўкі ўстановы
Уладзiмiравiча адукацыі «Акадэмія Міністэрства ўнутраных
спраў Рэспублікі Беларусь», падпалкоўніка
міліцыі
Лявонцьева - старшага оперупаўнаважанага па асабліва
Аляксандра важных справах аддзела крымінальнага
Аляксандравiча вышуку крымінальнай міліцыі ўпраўлення
ўнутраных спраў адміністрацыі Маскоўскага
раёна г. Мінска, маёра міліцыі
Ляхновіча - інспектара аховы 3-га аддзела ўпраўлення
Руслана Леанідавіча аховы аб’ектаў Службы бяспекі Прэзідэнта
Рэспублікі Беларусь, старшага прапаршчыка
Макарэвіча - старшага оперупаўнаважанага па асабліва
Андрэя Вiктаравiча важных справах аддзела крымінальнага
вышуку крымінальнай міліцыі ўпраўлення
ўнутраных спраў адміністрацыі Ленінскага
раёна г. Мінска, маёра міліцыі
Малашанку - малодшага оперупаўнаважанага аператыўна-
Аляксея Мiхайлавiча вышуковага аддзела ўпраўлення ўнутраных
спраў Гомельскага аблвыканкома,
прапаршчыка міліцыі
Марыскіна - камандзіра ўзвода спецыялістаў 3-й
Ігара Віктаравіча стралковай роты 2-га асобнага стралковага
батальёна вайсковай часці 6713 унутраных
войскаў Міністэрства ўнутраных спраў,
прапаршчыка
Мелашунаса - майстра-выратавальніка аддзялення
Дзмітрыя Аляксандравіча інжынерных работ пажарнага аварыйна-
выратавальнага атрада ўстановы
«Магілёўскае абласное ўпраўленне
Міністэрства па надзвычайных сітуацыях
Рэспублікі Беларусь», прапаршчыка
ўнутранай службы
Меліхава - памочніка начальніка ўстановы адукацыі
Андрэя Сяргеевiча «Акадэмія Міністэрства ўнутраных спраў
Рэспублікі Беларусь» па рабоце з моладдзю,
маёра міліцыі
Мількевіча - намесніка начальніка тэхнічнай часці -
Аляксандра Вiктаравiча начальніка аўтамабільнай службы вайсковай
часці 5530 унутраных войскаў Міністэрства
ўнутраных спраў, маёра
Місюка - міліцыянера-кінолага групы затрымання
Аляксандра Фелiксавiча ўзвода міліцыі Мядзельскага аддзялення
Дэпартамента аховы Міністэрства ўнутраных
спраў, старшага прапаршчыка міліцыі
Мітрафанава - начальніка прадуктовай службы вайсковай
Iгара Аляксандравiча часці 3403 унутраных войскаў Міністэрства
ўнутраных спраў, падпалкоўніка
Мотуза - старшага ўчастковага інспектара міліцыі
Мiхаiла Аляксеевiча аддзела аховы правапарадку і прафілактыкі
міліцыі грамадскай бяспекі і спецыяльнай
міліцыі аддзела ўнутраных спраў
Петрыкаўскага райвыканкома, маёра міліцыі
Музычэнку - старшага інспектара-дзяжурнага аператыўна-
Сяргея Анатольевiча дзяжурнай службы міліцыі грамадскай
бяспекі і спецыяльнай міліцыі аддзела
ўнутраных спраў Брагінскага райвыканкома,
маёра міліцыі
Мурашку - міліцыянера-вадзіцеля аўтазака канвойнага
Iгара Сцяпанавiча падраздзялення ізалятара для часовага
ўтрымання асоб, затрыманых ці заключаных
пад варту, пры ўпраўленні ўнутраных спраў
Гомельскага аблвыканкома, прапаршчыка
міліцыі
Наркевіча - начальніка Глускага аддзялення
Вiталiя Iосiфавiча Дэпартамента аховы Міністэрства ўнутраных
спраў, маёра міліцыі
Нікалайчыкава - намесніка начальніка аддзела міліцэйскай,
Рамана Валер’евiча ваенізаванай і вартавой аховы Брэсцкага
абласнога ўпраўлення Дэпартамента аховы
Міністэрства ўнутраных спраў,
падпалкоўніка міліцыі
Новіка - начальніка ўстановы «Вытворча-тэхнічны
Васілія Браніслававіча цэнтр Гродзенскага абласнога ўпраўлення
Міністэрства па надзвычайных сітуацыях
Рэспублікі Беларусь», падпалкоўніка
ўнутранай службы
Пакармяху - камандзіра роты батальёна міліцыі
Вiталiя Фёдаравіча Цэнтральнага (г. Гомеля) аддзела
Дэпартамента аховы Міністэрства ўнутраных
спраў, падпалкоўніка міліцыі
Палешчука - кантралёра аддзялення пагранічнага
Віктара Сямёнавіча кантролю 86-й пагранічнай групы
пагранічнай службы, старшага прапаршчыка
Палонскага - старшага афіцэра службы арганізацыі
Аляксея Міхайлавіча штодзённай дзейнасці ўпраўлення ваеннага
планавання Дзяржаўнага пагранічнага
камітэта, падпалкоўніка
Папругу - міліцыянера-вадзіцеля ўзвода (па
Iгара Цiмафеевiча Партызанскаму раёну) палка патрульна-
паставой службы міліцыі галоўнага
ўпраўлення ўнутраных спраў Мінскага
гарвыканкома, прапаршчыка міліцыі
Паўлічэнка - фельчара медыцынскага пункта вайсковай
Наталлю Мiхайлаўну часці 3214 унутраных войскаў Міністэрства
ўнутраных спраў, старшага прапаршчыка
Пацько - намесніка начальніка тэхнічнай часці -
Аляксандра Iванавiча начальніка аўтамабільнай службы вайсковай
часці 5526 унутраных войскаў Міністэрства
ўнутраных спраў, капітана
Пашко - начальніка аддзялення службы 15-га
Анатолія Мікалаевіча пагранічнага атрада пагранічнай службы,
падпалкоўніка
Пашковіча - кантралёра-інструктара курса цэнтра
Генадзія Іванавіча падрыхтоўкі прапаршчыкаў 86-й пагранічнай
групы пагранічнай службы, старшага
прапаршчыка
Пашкоўскага - начальніка службы падрыхтоўкі міліцэйскіх
Дзмiтрыя Iванавiча часцей і падраздзяленняў спецыяльнага
прызначэння аддзялення баявой падрыхтоўкі
вайсковай часці 3403 унутраных войскаў
Міністэрства ўнутраных спраў,
падпалкоўніка
Пекурына - намесніка начальніка ўстановы «Мінскае
Віталія Аркадзьевіча гарадское ўпраўленне Міністэрства па
надзвычайных сітуацыях Рэспублікі
Беларусь», маёра ўнутранай службы
Піліпенка - начальніка аддзела інфармацыйна-
Святлану Барысаўну аналітычнага забеспячэння ўпраўлення па
грамадзянству і міграцыі міліцыі
грамадскай бяспекі і спецыяльнай міліцыі
галоўнага ўпраўлення ўнутраных спраў
Мінскага гарвыканкома, падпалкоўніка
міліцыі
Піульскага - намесніка начальніка ўпраўлення дзяржаўнай
Уладзiмiра Генадзьевiча аўтамабільнай інспекцыі па кадрах міліцыі
грамадскай бяспекі і спецыяльнай міліцыі
галоўнага ўпраўлення ўнутраных спраў
Мінскага гарвыканкома, падпалкоўніка
міліцыі
Полесава - намесніка начальніка Віцебскага абласнога
Iгара Генадзьевiча ўпраўлення Дэпартамента аховы Міністэрства
ўнутраных спраў - начальніка аддзела
сродкаў і сістэм аховы, падпалкоўніка
міліцыі
Попіна - старшага кантралёра 4-й стралковай роты 2-
Фёдара Мiкалаевiча га асобнага стралковага батальёна
вайсковай часці 7404 унутраных войскаў
Міністэрства ўнутраных спраў, старшага
прапаршчыка
Пруднікава - начальніка Першамайскага (г. Віцебска)
Аляксандра аддзела Дэпартамента аховы Міністэрства
Аляксандравiча ўнутраных спраў, падпалкоўніка міліцыі
Пышынскага - начальніка кіналагічнай службы штаба 18-га
Леаніда Станіслававіча пагранічнага атрада пагранічнай службы,
маёра
Пятрова - першага намесніка камандзіра - начальніка
Рамана Валер’евiча штаба батальёна забеспячэння вайсковай
часці 3214 унутраных войскаў Міністэрства
ўнутраных спраў, маёра
Раманчука - начальніка Свіслацкага аддзела
Сяргея Мiкалаевiча Дэпартамента аховы Міністэрства ўнутраных
спраў, маёра міліцыі
Рамзіна - начальніка службы камплектавання вайсковай
Аляксея Мiхайлавiча часці 5524 унутраных войскаў Міністэрства
ўнутраных спраў, капітана
Расольку - намесніка камандзіра батальёна міліцыі
Аляксандра Васiльевiча Ленінскага (г. Мінска) аддзела
Дэпартамента аховы Міністэрства ўнутраных
спраў, падпалкоўніка міліцыі
Рысяўца - начальніка штаба - начальніка аператыўна-
Алега Мiкалаевiча дзяжурнай службы аддзела ўнутраных спраў
па ахове Мінскага метрапалітэна, маёра
міліцыі
Рыўкіна - першага намесніка начальніка Цэнтральнага
Аляксандра Яўгеньевiча (г. Гомеля) аддзела Дэпартамента аховы
Міністэрства ўнутраных спраў - начальніка
аддзялення міліцэйскай, ваенізаванай і
вартавой аховы, падпалкоўніка міліцыі
Салавейку - намесніка начальніка штаба вайсковай часці
Дзмiтрыя Васiльевiча 5526 унутраных войскаў Міністэрства
ўнутраных спраў, маёра
Салянікава - начальніка Слаўгарадскага аддзялення
Анатолiя Мiкалаевiча Дэпартамента аховы Міністэрства ўнутраных
спраў, маёра міліцыі
Самасюка - намесніка начальніка Брэсцкага абласнога
Алега Аляксеевiча ўпраўлення Дэпартамента аховы Міністэрства
ўнутраных спраў - начальніка аддзела
сродкаў і сістэм аховы, падпалкоўніка
міліцыі
Самца - намесніка камандзіра - псіхолага
Юрыя Яўгеньевiча спецыяльнага атрада хуткага рэагавання
вайсковай часці 3214 унутраных войскаў
Міністэрства ўнутраных спраў, капітана
Сапліцкага - старшага інспектара па дазвольнай рабоце
Васiлiя Мiкалаевiча аддзела аховы правапарадку і прафілактыкі
міліцыі грамадскай бяспекі і спецыяльнай
міліцыі ўпраўлення ўнутраных спраў
адміністрацыі Маскоўскага раёна г. Мінска,
маёра міліцыі
Сапранкова - міліцыянера-вадзіцеля групы затрымання
Валерыя Мiхайлавiча ўзвода міліцыі Клімавіцкага аддзела
Дэпартамента аховы Міністэрства ўнутраных
спраў, прапаршчыка міліцыі
Саўко - начальніка сувязі вайсковай часці 5522
Яўгенiя Леанiдавiча унутраных войскаў Міністэрства ўнутраных
спраў, маёра
Свістунова - намесніка начальніка аддзела кадраў палка
Васiлiя Мiхайлавiча міліцыі спецыяльнага прызначэння галоўнага
ўпраўлення ўнутраных спраў Мінскага
гарвыканкома, падпалкоўніка міліцыі
Святлічнага - начальніка аддзялення інжынерна-тэхнічнага
Дзмiтрыя Аляксандравiча забеспячэння вайсковай часці 7404
унутраных войскаў Міністэрства ўнутраных
спраў, маёра
Сельвіча - інструктара па фізічнай падрыхтоўцы групы
Аляксандра Дзмiтрыевiча кадраў Цэнтральнага (г. Гомеля) аддзела
Дэпартамента аховы Міністэрства ўнутраных
спраў, старшага прапаршчыка міліцыі
Серафімовіча - старшага оперупаўнаважанага па асабліва
Андрэя Анатольевiча важных справах першага аддзела ўпраўлення
па барацьбе з эканамічнымі злачынствамі ў
стратэгічных накірунках крымінальнай
міліцыі ўпраўлення ўнутраных спраў
Гомельскага аблвыканкома, маёра міліцыі
Сердзюкова - міліцыянера-вадзіцеля групы затрымання
Сяргея Вiктаравiча ўзвода міліцыі Касцюковіцкага аддзялення
Дэпартамента аховы Міністэрства ўнутраных
спраў, прапаршчыка міліцыі
Сінюка - намесніка начальніка аддзела міліцэйскай,
Дзмiтрыя Тадзеевіча ваенізаванай і вартавой аховы Мінскага
гарадскога ўпраўлення Дэпартамента аховы
Міністэрства ўнутраных спраў,
падпалкоўніка міліцыі
Скіпара - камандзіра ўзвода матэрыяльна-тэхнічнага
Віктара Іосіфавіча забеспячэння 1-га ваеннага шпіталя
пагранічнай службы, маёра
Скурчынскага - старшага інспектара-дзяжурнага аддзела
Юрыя Валер’евiча аховы аб’ектаў і фізічных асоб упраўлення
Дэпартамента аховы Міністэрства ўнутраных
спраў па ахове дыпламатычных
прадстаўніцтваў і консульскіх устаноў
замежных дзяржаў, капітана міліцыі
Слабадзенюка - начальніка службы камплектавання
Андрэя Валянцiнавiча аддзялення камплектавання вайсковай часці
7404 унутраных войскаў Міністэрства
ўнутраных спраў, маёра
Соніна - намесніка начальніка аператыўнага
Мiхаiла Аляксандравiча аддзялення - начальніка службы планавання
і падрыхтоўкі органаў упраўлення вайсковай
часці 3310 унутраных войскаў Міністэрства
ўнутраных спраў, маёра
Сташкевіча - камандзіра 1-га патрульнага батальёна
Сяргея Сцяпанавiча вайсковай часці 3310 унутраных войскаў
Міністэрства ўнутраных спраў, маёра
Столяра - ваеннага дырыжора аркестра вайсковай часці
Фёдара Фёдаравiча 7404 унутраных войскаў Міністэрства
ўнутраных спраў, маёра
Сураўцова - начальніка аддзела дзяржаўнай
Мiкалая Мiкалаевiча аўтамабільнай інспекцыі міліцыі грамадскай
бяспекі і спецыяльнай міліцыі ўпраўлення
ўнутраных спраў адміністрацыі Маскоўскага
раёна г. Мінска, падпалкоўніка міліцыі
Сухаварава - міліцыянера страявога падраздзялення
Васiлiя Васiльевiча міліцыі Чавускага аддзялення Дэпартамента
аховы Міністэрства ўнутраных спраў,
прапаршчыка міліцыі
Сушу - камандзіра аддзялення пажарнай аварыйна-
Сяргея Серафімавіча выратавальнай часці № 24 Савецкага
раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях
установы «Мінскае гарадское ўпраўленне
Міністэрства па надзвычайных сітуацыях
Рэспублікі Беларусь», старшага прапаршчыка
ўнутранай службы
Сцепанішчава - начальніка службы гаручага і змазачных
Андрэя Вiктаравiча матэрыялаў вайсковай часці 3214 унутраных
войскаў Міністэрства ўнутраных спраў,
маёра
Сяліцкага - камандзіра 4-га стралковага батальёна
Сяргея Мечыслававiча вайсковай часці 5448 унутраных войскаў
Міністэрства ўнутраных спраў, маёра
Сяргеева - начальніка аўтамабільнай і электрагазавай
Барыса Міхайлавіча службы ўзбраення 1-й асобнай авіяцыйнай
эскадрыллі пагранічнай службы, маёра
Талуця - начальніка ветэрынарнай службы ўпраўлення
Пятра Леанiдавiча тылавога забеспячэння галоўнага ўпраўлення
камандуючага ўнутранымі войскамі
Міністэрства ўнутраных спраў, маёра
медыцынскай службы
Тамашука - галоўнага інспектара арганізацыйна-
Iгара Леанiдавiча інспектарскага аддзела штаба галоўнага
ўпраўлення ўнутраных спраў Мінскага
гарвыканкома, падпалкоўніка міліцыі
Трафімчука - начальніка службы камплектавання
Iгара Паўлавіча аддзялення камплектавання вайсковай часці
3214 унутраных войскаў Міністэрства
ўнутраных спраў, лейтэнанта
Труша - старшага інспектара аператыўна-
Валянціна Уладзіміравіча сітуацыйнага паста аддзела пагранічнай
службы 20-га пагранічнага атрада
пагранічнай службы, старшага прапаршчыка
Трыхмінава - намесніка начальніка тэхнічнай часці
Сяргея Андрэевiча вайсковай часці 6713 унутраных войскаў
Міністэрства ўнутраных спраў,
падпалкоўніка
Тымановіча - кантралёра аддзялення пагранiчнага
Сяргея Мікалаевіча кантролю асобнага кантрольна-прапускнога
пункта «Мінск» пагранічнай службы,
старшага прапаршчыка
Усатава - галоўнага аператыўнага дзяжурнага аддзела
Аляксея Анатольевіча аператыўнага кіравання Міністэрства па
надзвычайных сітуацыях, маёра ўнутранай
службы
Федарцова - міліцыянера ўзвода міліцыі Чашніцкага
Мiкалая Адамавiча аддзела Дэпартамента аховы Міністэрства
ўнутраных спраў, старшага прапаршчыка
міліцыі
Федасеева - намесніка начальніка штаба палка міліцыі
Аляксандра Яўгеньевiча спецыяльнага прызначэння галоўнага
ўпраўлення ўнутраных спраў Мінскага
гарвыканкома, падпалкоўніка міліцыі
Філюту - камандзіра роты патрульна-паставой службы
Аляксандра Iванавiча міліцыі міліцыі грамадскай бяспекі і
спецыяльнай міліцыі аддзела ўнутраных
спраў па ахове Мінскага метрапалітэна,
маёра міліцыі
Харытонава - старшага інспектара аховы 2-га аддзела
Руслана Віктаравіча ўпраўлення асабістай аховы Службы бяспекі
Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь, лейтэнанта
Хаўстава - начальніка аддзялення вайсковай часцi 1250
Ігара Сяргеевіча пагранічнай службы, падпалкоўніка
Хведзьковіча - намесніка начальніка Партызанскага
Леанiда Мiхайлавiча (г. Мінска) аддзела Дэпартамента аховы
Міністэрства ўнутраных спраў - начальніка
аддзялення кадраў, падпалкоўніка міліцыі
Хвірысюка - начальніка Кобрынскага аддзела
Iвана Iванавiча Дэпартамента аховы Міністэрства ўнутраных
спраў, падпалкоўніка міліцыі
Церашкова - міліцыянера 4-й роты палка патрульна-
Сяргея Анатольевiча паставой службы міліцыі галоўнага
ўпраўлення ўнутраных спраў Мінскага
гарвыканкома, прапаршчыка міліцыі
Цялегіна - начальніка Маскоўскага (г. Брэста) аддзела
Сяргея Аляксандравiча Дэпартамента аховы Міністэрства ўнутраных
спраў, падпалкоўніка міліцыі
Чагадаеву - начальніка фінансава-эканамічнага аддзела
Тамару Васiльеўну Гомельскага абласнога ўпраўлення
Дэпартамента аховы Міністэрства ўнутраных
спраў, падпалкоўніка міліцыі
Чарнова - камандзіра вучэбнага батальёна вайсковай
Аляксандра Уладзiмiравiча часці 3310 унутраных войскаў Міністэрства
ўнутраных спраў, маёра
Чуманевіча - намесніка начальніка аддзялення баявой
Рыгора Федаравiча службы - начальніка службы аховы
грамадскага парадку вайсковай часці 3310
унутраных войскаў Міністэрства ўнутраных
спраў, маёра
Чыжэўскую - камандзіра ўзвода кантралёраў 7-й
Галiну Iванаўну стралковай роты 5-га асобнага стралковага
батальёна вайсковай часці 6713 унутраных
войскаў Міністэрства ўнутраных спраў,
старшага прапаршчыка
Шакаля - старшага кантралёра рэжымнага аддзела
Васiлiя Iванавiча следчага ізалятара № 1 упраўлення
Дэпартамента выканання пакаранняў
Міністэрства ўнутраных спраў па г. Мінску
і Мінскай вобласці, старшага прапаршчыка
ўнутранай службы
Шалепіна - старшага інспектара аддзела міліцэйскай,
Уладзiмiра Мiкалаевiча ваенізаванай і вартавой аховы Віцебскага
абласнога ўпраўлення Дэпартамента аховы
Міністэрства ўнутраных спраў, маёра
міліцыі
Швечыкава - старшага кантралёра - начальніка групы
Аляксандра Анатольевiча спецыялістаў-кінолагаў 2-й асобнай
стралковай роты 1-га стралковага батальёна
вайсковай часці 6713 унутраных войскаў
Міністэрства ўнутраных спраў, старшага
прапаршчыка
Шмідта - старшыну 6-й стралковай роты 3-га асобнага
Леанарда Казiмiравiча стралковага батальёна вайсковай часці 7404
унутраных войскаў Міністэрства ўнутраных
спраў, старшага прапаршчыка
Шрамука - камандзіра аддзялення батальёна міліцыі
Пятра Пятровiча Кастрычніцкага (г. Віцебска) аддзела
Дэпартамента аховы Міністэрства ўнутраных
спраў, старшага прапаршчыка міліцыі
Шурпача - галоўнага спецыяліста аддзела службы і
Васіля Міхайлавіча боегатоўнасці падраздзяленняў установы
«Гомельскае абласное ўпраўленне
Міністэрства па надзвычайных сітуацыях
Рэспублікі Беларусь», падпалкоўніка
ўнутранай службы
Шуткіна - намесніка начальніка шпіталя па
Пятра Іванавіча матэрыяльна-тэхнічнаму забеспячэнню -
начальніка часці матэрыяльна-тэхнічнага
забеспячэння 2-га ваеннага шпіталя
пагранічнай службы, падпалкоўніка
Шыбеку - намесніка камандзіра па баявой падрыхтоўцы
Сяргея Мiхайлавiча вайсковай часці 5526 унутраных войскаў
Міністэрства ўнутраных спраў,
падпалкоўніка
Шырко - старшага следчага па асабліва важных
Генадзiя Мiхайлавiча справах следчага аддзела папярэдняга
расследавання ўпраўлення ўнутраных спраў
адміністрацыі Партызанскага раёна
г. Мінска, падпалкоўніка міліцыі
Шышкаўца - намесніка камандзіра батальёна па
Валянцiна Валянцiнавiча тэхнічнай часці і тылавому забеспячэнню
асобнага батальёна міліцыі Мінскага
гарадскога ўпраўлення Дэпартамента аховы
Міністэрства ўнутраных спраў, маёра
міліцыі
Юневіча - камандзіра аддзялення пажарнай аварыйна-
Віктара Вікенцьевіча выратавальнай часці № 18 Фрунзенскага
раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях
установы «Мінскае гарадское ўпраўленне
Міністэрства па надзвычайных сітуацыях
Рэспублікі Беларусь», старшага прапаршчыка
ўнутранай службы
Юрчанку - старшага інжынера ўстановы «Рэспубліканскі
Валянціна Алегавіча цэнтр сертыфікацыі і экспертызы
ліцэнзаваных відаў дзейнасці» Міністэрства
па надзвычайных сітуацыях, маёра ўнутранай
службы
Юцава - начальніка 1-га курса факультэта ўнутраных
Iгара Аляксандравiча войскаў установы адукацыі «Ваенная
акадэмія Рэспублікі Беларусь», капітана
Ягорава - начальніка рухомага вузла сувязі роты
Арцёма Пятровіча сувязі 14-га пагранічнага атрада
пагранічнай службы, старшага прапаршчыка
Ямшанава - намесніка начальніка 2-га курса па
Iгара Алегавiча ідэалагічнай рабоце факультэта ўнутраных
войскаў установы адукацыі «Ваенная
акадэмія Рэспублікі Беларусь», капітана
Янкоўскага - начальніка аддзела занальнага кантролю і
Вiктара Даніілавіча аператыўна-вышуковай дзейнасці ўпраўлення
крымінальнага вышуку крымінальнай міліцыі
ўпраўлення ўнутраных спраў Гомельскага
аблвыканкома, падпалкоўніка міліцыі
Яновіча - старшага ўчастковага інспектара міліцыі
Андрэя Фёдаравiча аддзела аховы правапарадку і прафілактыкі
міліцыі грамадскай бяспекі і спецыяльнай
міліцыі ўпраўлення ўнутраных спраў
адміністрацыі Маскоўскага раёна г. Мінска,
капітана міліцыі
Янушкевіча - намесніка начальніка Мінскага гарадскога
Уладзiмiра Уладзiмiравiча ўпраўлення Дэпартамента аховы Міністэрства
ўнутраных спраў - начальніка аддзела
сродкаў і сістэм аховы, палкоўніка міліцыі
Ясюкевіча - памочніка начальніка пагранічнай заставы
Івана Мікалаевіча 14-га пагранічнага атрада пагранічнай
службы, старшага прапаршчыка
Яўменава - начальніка вайсковага нарада кантралёраў
Сяргея Мiкалаевiча асобнага стралковага ўзвода кантралёраў 2-
га асобнага стралковага батальёна
вайсковай часці 6713 унутраных войскаў
Міністэрства ўнутраных спраў, прапаршчыка
Прэзідэнт Рэспублікі Беларусь А.Лукашэнка
|