УКАЗ ПРЭЗІДЭНТА РЭСПУБЛІКІ БЕЛАРУСЬ
14 кастрычніка 2008 г. № 558
АБ УЗНАГАРОДЖАННІ ДЗЯРЖАЎНЫМІ ЎЗНАГАРОДАМІ РЭСПУБЛІКІ
БЕЛАРУСЬ
За шматгадовую плённую працу, дасягненне высокіх вытворчых
паказчыкаў, прафесійнае майстэрства, значны ўклад у развіццё
сучасных інфармацыйных тэхналогій, заслугі ў развіцці адукацыі,
аховы здароўя, культуры, мастацтва, узорнае выкананне службовых
абавязкаў:
1. Узнагародзіць:
ордэнам «За службу Радзіме» ІІІ ступені
Лапо - намесніка Старшыні Дзяржаўнага
Анатолія Пятровіча пагранічнага камітэта - начальніка
галоўнага ўпраўлення матэрыяльна-
тэхнічнага забеспячэння
ордэнам Пашаны
Іваненку - начальніка зборачнага цэха № 6 адкрытага
Леаніда Ягоравіча акцыянернага таварыства «Барысаўскі завод
аўтатрактарнага электраабсталявання»
Шаршунова - рэктара ўстановы адукацыі «Магілёўскі
Вячаслава Аляксеевіча дзяржаўны універсітэт харчавання»
ордэнам Францыска Скарыны
Дудкевіча - дырэктара - мастацкага кіраўніка
Валянціна Уладзіміравіча дзяржаўнай установы «Заслужаны калектыў
Рэспублікі Беларусь Дзяржаўны ансамбль
танца Беларусі»
Пенчука - прафесара кафедры аркестравага
Барыса Міхайлавіча дырыжыравання ўстановы адукацыі
«Беларуская дзяржаўная акадэмія музыкі»
медалём «За адвагу»
Бурца - дырэктара вучэбна-спартыўнай установы
Аляксандра Данілавіча «Чашніцкая раённая дзіцяча-юнацкая
спартыўная школа»
Макарука - інспектара дарожна-патрульнай службы
Аляксандра Пятровіча аддзялення Дзяржаўнай аўтаінспекцыі
міліцыі грамадскай бяспекі і спецыяльнай
міліцыі аддзела ўнутраных спраў
Жабінкаўскага райвыканкома, старшага
лейтэнанта міліцыі
медалём «За адзнаку ў воінскай службе»
Бокава - намесніка начальніка ўпраўлення -
Сяргея Віктаравіча начальніка арганізацыйна-планавага аддзела
ўпраўлення планавання і каардынацыі
матэрыяльна-тэхнічнага забеспячэння
галоўнага ўпраўлення матэрыяльна-
тэхнічнага забеспячэння Дзяржаўнага
пагранічнага камітэта, палкоўніка
Зорына - начальніка 2-га аддзела 1-га ўпраўлення
Васілія Аляксандравіча галоўнага аператыўнага ўпраўлення
Дзяржаўнага пагранічнага камітэта,
палкоўніка
Іванова - старшыну - начальніка аддзялення
Дзмітрыя Віктаравіча пагранічнай заставы 86-й пагранічнай групы
пагранічнай службы, старшага прапаршчыка
Крэменя - начальніка аддзела планавання,
Анатолія Вадзімавіча фінансавання, уліку і справаздачнасці
бюджэтна-фінансавага ўпраўлення
Дзяржаўнага пагранічнага камітэта,
палкоўніка
Таненю - намесніка начальніка пагранічнага атрада
Барыса Іванавіча па тылу - начальніка тылу 14-га
пагранічнага атрада пагранічнай службы,
палкоўніка
медалём «За адзнаку ў ахове грамадскага парадку»
Булыню - міліцыянера-вадзіцеля групы тылавога
Андрэя Генадзьевіча забеспячэння аддзела ўнутраных спраў
Сенненскага райвыканкома, сяржанта міліцыі
Губарэвіча - міліцыянера-канваіра канвойнага
Канстанціна падраздзялення ізалятара для часовага
Канстанцінавіча ўтрымання асоб, затрыманых або зняволеных
пад варту, міліцыі грамадскай бяспекі і
спецыяльнай міліцыі аддзела ўнутраных
спраў Сеннен-скага райвыканкома, старшыну
міліцыі
медалём «За адзнаку ў ахове дзяржаўнай граніцы»
Бауфаліка - намесніка начальніка пагранічнага атрада
Рамана Іванавіча па ідэалагічнай рабоце - начальніка
аддзела ідэалагічнай работы 16-га
пагранічнага атрада пагранічнай службы,
палкоўніка
Брытава - начальніка 86-й пагранічнай групы
Сяргея Андрэевіча пагранічнай службы, палкоўніка
Булаха - старшага афіцэра аддзела вайсковай часці
Сяргея Валер’евіча 1250 пагранічнай службы, старшага
лейтэнанта
Гедзько - намесніка начальніка ўпраўлення -
Васілія Сцяпанавіча начальніка 1-га аддзела 2-га ўпраўлення
галоўнага аператыўнага ўпраўлення
Дзяржаўнага пагранічнага камітэта,
палкоўніка
Калатушу - начальніка пагранічнай заставы 86-й
Аляксея Уладзіміравіча пагранічнай групы пагранічнай службы,
маёра
Маісеева - начальніка аддзялення вайсковай часці 1250
Валерыя Віктаравіча пагранічнай службы, маёра
Ярашэвіча - начальніка аддзела вайсковай часці 1250
Юрыя Ігаравіча пагранічнай службы, палкоўніка
медалём «За працоўныя заслугі»
Барсука - начальніка аддзела тэхнічнага кантролю
Валерыя Мікалаевіча адкрытага акцыянернага таварыства
«Барысаўскі завод аўтатрактарнага
электраабсталявання»
Басацкага - загадчыка гнойна-хірургічнага аддзялення
Васілія Аляксеевіча ўстановы аховы здароўя «Барысаўская
цэнтральная раённая бальніца»
Бяляеву - загадчыка кафедры педыятрыі дзяржаўнай
Людмілу Міхайлаўну установы адукацыі «Беларуская медыцынская
акадэмія паслядыпломнай адукацыі»
Еськова - старшыню Магілёўскай абласной арганізацыі
Уладзіміра Віктаравіча грамадскага аб’яднання «Беларускае
таварыства вынаходнікаў і
рацыяналізатараў»
Жука - генеральнага дырэктара рэспубліканскага
Дзмітрыя Аляксандравіча унітарнага прадпрыемства «Беларускае
тэлеграфнае агенцтва»
Капскага - генеральнага дырэктара адкрытага
Анатолія Анатольевіча акцыянернага таварыства «Барысаўскі завод
аўтатрактарнага электраабсталявання»
Карніцкага - галоўнага інжынера адкрытага акцыянернага
Генадзія Генрыхавіча таварыства «Барысаўскі завод
аўтатрактарнага электраабсталявання»
Крапівіну - рэдактара аддзела эканамічнай і навуковай
Лілію Яўгенаўну інфармацыі галоўнай рэдакцыі інфармацыі
рэспубліканскага унітарнага прадпрыемства
«Беларускае тэлеграфнае агенцтва»
Макарушку - начальніка механазборачнага цэха № 7
Аляксандра Уладзіміравіча адкрытага акцыянернага таварыства
«Барысаўскі завод аўтатрактарнага
электраабсталявання»
Мядзведзніка - галоўнага ўрача ўстановы аховы здароўя
Анатолія Іванавіча «Магілёўская абласная бальніца»
Плышэўскага - шліфоўшчыка інструментальнага цэха № 9
Мікалая Аркадзьевіча адкрытага акцыянернага таварыства
«Барысаўскі завод аўтатрактарнага
электраабсталявання»
Рашэтніка - машыніста на молатах, прэсах і
Васілія Сяргеевіча маніпулятарах механазборачнага цэха № 4
адкрытага акцыянернага таварыства
«Барысаўскі завод аўтатрактарнага
электраабсталявання»
Рыжэвіча - начальніка цэнтра сувязі і аўтаматызаваных
Самуіла Міхайлавіча сістэм рэспубліканскага унітарнага
прадпрыемства «Беларускае тэлеграфнае
агенцтва»
Салікава - старшыню праўлення адкрытага акцыянернага
Аркадзія Сямёнавіча таварыства «Беларуская універсальная
таварная біржа»
Сінякова - начальніка галоўнага ўпраўлення кадравай
Уладзіміра Яўцехавіча палітыкі Адміністрацыі Прэзідэнта
Рэспублікі Беларусь
Смаленскага - намесніка начальніка ўпраўлення
Анатолія Леанідавіча канструктарска-эксперыментальных работ
адкрытага акцыянернага таварыства
«Барысаўскі завод аўтатрактарнага
электраабсталявання»
медалём Францыска Скарыны
Букаціну - вядучага майстра сцэны дзяржаўнай установы
Галіну Мікалаеўну «Нацыянальны акадэмічны драматычны тэатр
імя Якуба Коласа»
Грыцэўскага - вядучага майстра сцэны тэатра-студыі
Уладзіміра кінаакцёра рэспубліканскага унітарнага
Уладзіміравіча прадпрыемства «Нацыянальная кінастудыя
«Беларусьфільм»
Колас - загадчыка кафедры спеваў установы адукацыі
Людмілу Якаўлеўну «Беларуская дзяржаўная акадэмія музыкі»
Кундзянок - выкладчыка ўстановы адукацыі «Магілёўскае
Святлану Сямёнаўну дзяржаўнае музычнае вучылішча імя
М.А.Рымскага-Корсакава»
Правалінскага - артыста-вакаліста, намесніка дырэктара па
Уладзіміра Міхайлавіча агульных пытаннях дзяржаўнай навуковай
установы «Інстытут біяарганічнай хіміі
Нацыянальнай акадэміі навук Беларусі»
Семакова - былога намесніка генеральнага дырэктара
Вячаслава Васільевіча дзяржаўнай прыродаахоўнай установы
«Нацыянальны парк «Белавежская пушча»
Стажарава - загадчыка кафедры радыяцыйнай медыцыны і
Аляксандра Мікалаевіча экалогіі ўстановы адукацыі «Беларускі
дзяржаўны медыцынскі універсітэт»
Фальковіч - артыстку балета вышэйшай катэгорыі
Дану Георгіеўну дзяржаўнай установы «Заслужаны калектыў
Рэспублікі Беларусь Дзяржаўны ансамбль
танца Беларусі»
Цярпіцкага - вядучага майстра сцэны тэатра-студыі
Анатолія Канстанцінавіча кінаакцёра рэспубліканскага унітарнага
прадпрыемства «Нацыянальная кінастудыя
«Беларусьфільм»
Шрубок - вядучага рэдактара галоўнага выпуску рэс-
Аліну Пятроўну публіканскага унітарнага прадпрыемства
«Беларускае тэлеграфнае агенцтва»
2. Прысвоіць ганаровыя званні Рэспублікі Беларусь:
«Народны артыст Беларусі»
Іванову - дырыжору аркестра народных інструментаў,
Леаніду Леанідавічу дэкану філіяла ўстановы адукацыі
«Беларуская дзяржаўная акадэмія музыкі»
педагагічнага факультэта ў г. Магілёве
«Заслужаны дзеяч культуры Рэспублікі Беларусь»
Карызне - паэту, члену грамадскага аб’яднання «Саюз
Уладзіміру Іванавічу пісьменнікаў Беларусі»
«Заслужаны работнік адукацыі Рэспублікі Беларусь»
Чыгрынаву - прафесару кафедры філасофіі ўстановы
Пятру Гаўрылавічу адукацыі «Акадэмія Міністэрства ўнутраных
спраў Рэспублікі Беларусь»
«Заслужаны работнік аховы здароўя Рэспублікі Беларусь»
Максіменку - галоўнаму ўрачу ўстановы аховы здароўя
Міхаілу Цімафеевічу «Магілёўская гарадская бальніца хуткай
медыцынскай дапамогі»
Скобелеву - урачу-хірургу аддзялення лёгачнай хірургіі
Яўгенію Паўлавічу ўстановы аховы здароўя «Мінскі абласны
супрацьтуберкулёзны дыспансер»
«Заслужаны работнік прамысловасці Рэспублікі Беларусь»
Капусце - электраманцёру па рамонту і абслугоўванню
Сяргею Сяргеевічу электраабсталявання энергацэха № 11
адкрытага акцыянернага таварыства
«Барысаўскі завод аўтатрактарнага
электраабсталявання»
Прэзідэнт Рэспублікі Беларусь А.Лукашэнка
|