УКАЗ ПРЭЗІДЭНТА РЭСПУБЛІКІ БЕЛАРУСЬ
15 красавіка 2008 г. № 212
АБ УЗНАГАРОДЖАННІ МНАГАДЗЕТНЫХ МАЦІ ОРДЭНАМ МАЦІ
За нараджэнне i выхаванне пяцi і больш дзяцей узнагародзiць
ордэнам Мацi:
па Віцебскай вобласці
Дзянісаву - бухгалтара унітарнага прыватнага
Таццяну Мікалаеўну транспартна-гандлёвага прадпрыемства
«Фларыда», г. Віцебск
Савіцкую - хатнюю гаспадыню, Першамайскі раён
Ірыну Мікалаеўну г. Віцебска
па Гродзенскай вобласці
Аверук - жывёлавода адкрытага акцыянернага
Вольгу Аляксандраўну таварыства «Чарлёна» Мастоўскага раёна
Бекбаеву - аператара машыннага даення
Валянціну Нікадзімаўну сельскагаспадарчага вытворчага кааператыва
«Пархімаўцы» Бераставіцкага раёна
Бекіш - хатнюю гаспадыню, Кастрычніцкі раён
Таццяну Леанідаўну г. Гродна
Блёскіну - хатнюю гаспадыню, Кастрычніцкі раён
Ларысу Анатольеўну г. Гродна
Вікторка - аператара машыннага даення
Аксану Іванаўну сельскагаспадарчага вытворчага кааператыва
«Барадзічы» Зэльвенскага раёна
Гасцевіч - жывёлавода сельскагаспадарчага вытворчага
Алену Францаўну кааператыва «Варняны» Астравецкага раёна
Грыгаровіч - работніцу дашкольнай установы «Яслі-сад
Ірыну Янаўну № 46», г. Гродна
Грыгор’еву - хатнюю гаспадыню, г.п. Юрацішкі Іўеўскага
Яніну Іванаўну раёна
Грышукевіч - загадчыка фермы сельскагаспадарчага
Дануту Казіміраўну вытворчага кааператыва «Чарнэлі» Іўеўскага
раёна
Дадонаву - жывёлавода сельскагаспадарчага камунальнага
Марыю Чаславаўну унітарнага прадпрыемства «Воўпа»
Ваўкавыскага раёна
Дарожка - работніцу камунальнага праектна-рамонтна-
Алену Эдуардаўну будаўнічага унітарнага прадпрыемства
«Гроднааблдарбуд», г.п. Бераставіца
Джураяву - даярку сельскагаспадарчага вытворчага
Малахат Зіятаўну кааператыва «Чарнэлі» Іўеўскага раёна
Драгалаву - пазаштатнага страхавога агента закрытага
Святлану Андрэеўну страхавога акцыянернага таварыства «Бролі»,
г. Гродна
Драпакову - хатнюю гаспадыню, в. Навасёлкі Гродзенскага
Алену Міхайлаўну раёна
Жылінскую - сацыяльнага педагога ўстановы адукацыі
Ларысу Віктараўну «Мастоўскі дзяржаўны раённы сацыяльна-
педагагічны цэнтр»
Карабачынскую - работніцу ўстановы адукацыі «Гродзенскае
Таццяну Іосіфаўну дзяржаўнае прафесіянальна-тэхнічнае
вучылішча № 119 будаўнікоў»
Кемко - жывёлавода сельскагаспадарчага прыватнага
Святлану Мікалаеўну унітарнага прадпрыемства «Дубна», Мастоўскі
раён
Кізюкевіч - работніцу адкрытага акцыянернага таварыства
Вікторыю Віктараўну «Гродна Азот»
Клімец - медыцынскую сястру паліклінікі ўстановы
Алену Мікалаеўну аховы здароўя «Мастоўская цэнтральная
раённая бальніца»
Кудрычэву - работніцу Бераставіцкага лясніцтва
Вольгу Іванаўну дзяржаўнай лесагаспадарчай установы
«Ваўкавыскі лясгас»
Кукліс - работніцу сельскагаспадарчага вытворчага
Людмілу Мікалаеўну кааператыва «Прагрэс-Верцялішкі»
Гродзенскага раёна
Кулевіч - хатнюю гаспадыню, Ленінскі раён г. Гродна
Вікторыю Іосіфаўну
Кулікову - хатнюю гаспадыню, в. Більмоны Іўеўскага
Людмілу Міхайлаўну раёна
Ламака - жывёлавода сельскагаспадарчага вытворчага
Алену Генадзьеўну кааператыва імя Адама Міцкевіча Мастоўскага
раёна
Латош - памочніка выхавальніка ясляў-сада,
Клару Станіславаўну в. Вялікія Эйсманты Бераставіцкага раёна
Макар - жывёлавода Мастоўскага раённага унітарнага
Ірыну Міхайлаўну сельскагаспадарчага прадпрыемства
«Мастаўчанка»
Моўлік - санітарку Межырэцкага фельчарска-
Марыну Мікалаеўну акушэрскага пункта ўстановы аховы здароўя
«Зэльвенская цэнтральная раённая бальніца»
Новік - работніцу ўстановы адукацыі «Гродзенскі
Алену Уладзіміраўну дзяржаўны прафесійны тэхналагічны каледж»
Пятрасік - настаўніцу Ваўкавыскай дапаможнай школы-
Тамару Анатольеўну інтэрната
Русецкене - жывёлавода сельскагаспадарчага вытворчага
Ілону Казіміраўну кааператыва «Гервяты» Астравецкага раёна
Рыбак - аператара машыннага даення рэспубліканскага
Люсьену Эмільеўну унітарнага сельскагаспадарчага
прадпрыемства па племянной справе
«Племзавод «Рось», Ваўкавыскі раён
Рыбалоўскую - сацыяльнага работніка дзяржаўнай установы
Алену Мечыславаўну «Тэрытарыяльны цэнтр сацыяльнага
абслугоўвання насельніцтва Іўеўскага раёна»
Сарачынскую - настаўніцу дзяржаўнай установы адукацыі
Ірыну Віктараўну «Яварская сярэдняя агульнаадукацыйная
школа» Дзятлаўскага раёна
Сурба - палявода сельскагаспадарчага вытворчага
Тарэсу Юзафаўну кааператыва «Свіслач» Гродзенскага раёна
Сяўзюк - работніцу Кватарскай базавай школы
Ірыну Міхайлаўну Бераставіцкага раёна
Таранда - хатнюю гаспадыню, в. Равятычы Шчучынскага
Марыю Іосіфаўну раёна
Турак - аператара машыннага даення
Лілію Віктараўну сельскагаспадарчага вытворчага кааператыва
«Хвінявічы» Дзятлаўскага раёна
Шчыкно - даярку сельскагаспадарчага вытворчага
Таццяну Эдвардаўну кааператыва «Суботнікі» Іўеўскага раёна
Шэўчык - хатнюю гаспадыню, Кастрычніцкі раён
Наталлю Яўгеньеўну г. Гродна
Юркойць - жывёлавода сельскагаспадарчага вытворчага
Іну Станіславаўну кааператыва «Варняны» Астравецкага раёна
Юрса - работніцу адкрытага акцыянернага таварыства
Ганну Янаўну «Гродна Азот»
па Магілёўскай вобласці
Александрову - загадчыка Забалацкага клуба Чавускага раёна
Святлану Анатольеўну
Палуянаву - справавода прыхода кафедральнага сабора
Ніну Паўлаўну Свяціцеля Мікалая Цудатворца ў г. Бабруйску
Пацэву - кантралёра адкрытага акцыянернага
Святлану Анатольеўну таварыства «Славянка», г. Бабруйск
Шмаянкову - работніцу магазіна № 3 «Надзея»
Наталлю Міхайлаўну Слаўгарадскага райспажыўсаюза
па Мінскай вобласці
Абрамовіч - настаўніцу ўстановы адукацыі «Нясвіжская
Ілону Мікалаеўну дзяржаўная беларуская гімназія»
Ардаш - даярку сельскагаспадарчага вытворчага
Вольгу Вацлаваўну кааператыва «Нарачанскія зоры» Вілейскага
раёна
Бабіну - работніцу ўстановы аховы здароўя
Вольгу Сяргееўну «Маладзечанская цэнтральная раённая
бальніца»
Богдан - хатнюю гаспадыню, в. Манькаўшчына
Марыну Вікенцьеўну Валожынскага раёна
Барэйка - медыцынскую сястру паліклінікі дзіцячай
Вольгу Валер’еўну бальніцы ўстановы аховы здароўя
«Маладзечанская цэнтральная раённая
бальніца»
Гарошка - аператара свінагадоўчага комплексу
Аксану Васільеўну закрытага акцыянернага таварыства «Клявіца»
Бярэзінскага раёна
Драгун - сартавальніка прыватнага вытворчага
Валянціну Адамаўну унітарнага прадпрыемства «ДЭНІ-ПРАДУКТ»,
Мінскі раён
Драчан - хатнюю гаспадыню, г. Заслаўе Мінскага раёна
Наталлю Валянцінаўну
Жаўняровіч - хатнюю гаспадыню, г. Маладзечна
Святлану Аляксандраўну
Ісакаву - хатнюю гаспадыню, в. Маяк Слуцкага раёна
Таццяну Яўгеньеўну
Каборда - палявода сельскагаспадарчага цэха «Гайна»
Валянціну Леанідаўну рэспубліканскага унітарнага прадпрыемства
«Мінскі трактарны завод», Лагойскі раён
Кавалёву - фельчара-лабаранта дзяржаўнай установы
Маю Уладзіміраўну «Маладзечанскі занальны цэнтр гігіены і
эпідэміялогіі»
Каранік - малаказборшчыка Мінскага абласнога
Таццяну Іванаўну сельскагаспадарчага насенняводчага
унітарнага прадпрыемства «Падбярэззе»
Краснагір - тэхніка рэспубліканскага унітарнага
Святлану Рыгораўну прадпрыемства «Мінская абласная
сельскагаспадарчая доследная станцыя
Нацыянальнай акадэміі навук Беларусі»
Лебедзь - памочніка выхавальніка дзяржаўнай установы
Ірыну Уладзіміраўну адукацыі «Яслі-сад № 3 г. Салігорска»
Морскую - дыспетчара сельскагаспадарчага вытворчага
Таццяну Міхайлаўну кааператыва «Лоск» Валожынскага раёна
Перагуд - метадыста кінатэатра «Беларусь», г. Слуцк
Людмілу Іванаўну
Рамашову - медыцынскую сястру ўстановы аховы здароўя
Алену Уладзіміраўну «Клецкая цэнтральная раённая бальніца»
Рымашэўскую - работніцу дзяржаўнай установы адукацыі
Таццяну Іванаўну «Агульнаадукацыйная сярэдняя школа з
мастацкім ухілам № 9 г. Салігорска»
Савеню - работніцу дзіцячага ясляў-сада № 41,
Юлію Міхайлаўну г. Салігорск
Станевіч - санітарку ўстановы аховы здароўя «Гарадскі
Ганну Станіславаўну дзіцячы цэнтр медыцынскай рэабілітацыі
«Пралеска», г. Валожын
Станкевіч - страхавога агента прадстаўніцтва
Наталлю Анатольеўну Беларускага рэспубліканскага унітарнага
страхавога прадпрыемства «Белдзяржстрах» па
Лагойскаму раёну
Хацьяновіч - хатнюю гаспадыню, г. Салігорск
Кацярыну Міхайлаўну
Цыганкову - хатнюю гаспадыню, г. Салігорск
Аксану Барысаўну
Чарэнька - хатнюю гаспадыню, в. Слабада Смалявіцкага
Ірыну Леанідаўну раёна
Ярашэвіч - хатнюю гаспадыню, в. Новы Свержань
Таццяну Генадзьеўну Стаўбцоўскага раёна
па г. Мінску
Аўрэйцэвіч - настаўніцу дзяржаўнай установы адукацыі
Ірыну Уладзіміраўну «Сярэдняя агульнаадукацыйная школа № 116 г.
Мінска з агульнаэстэтычным ухілам»
Дэйнекіну - хатнюю гаспадыню, Маскоўскі раён
Святлану Мікалаеўну
Ізотаву - хатнюю гаспадыню, Ленінскі раён
Ганну Іванаўну
Касякову - хатнюю гаспадыню, Маскоўскі раён
Яўгенію Мікалаеўну
Мельнік - хатнюю гаспадыню, Цэнтральны раён
Таццяну Юр’еўну
Прышчэп - хатнюю гаспадыню, Ленінскі раён
Святлану Мікалаеўну
Семкіў - хатнюю гаспадыню, Маскоўскі раён
Іванну Багданаўну
Сугака - хатнюю гаспадыню, Ленінскі раён
Дзіану Васільеўну
Філіновіч - кантралёра рэспубліканскага унітарнага
Софію Іванаўну вытворчага прадпрыемства «Завод «Цветатрон»
Прэзідэнт Рэспублікі Беларусь А.Лукашэнка
|