Указ Президента Республики Беларусь от 09.07.2009 N 373 "Аб пераможцах i лаўрэатах рэспублiканскага конкурсу "Лепшы прадпрымальнiк 2008 года"
Архив ноябрь 2011 года
<< Назад |
<<< Навигация Содержание
1. Па вынiках правядзення рэспублiканскага конкурсу "Лепшы прадпрымальнiк 2008 года" за дасягненне высокiх паказчыкаў у фiнансава-гаспадарчай дзейнасцi прызнаць:
1.1. у намiнацыi "Лепшы прадпрымальнiк у галiне вытворчасцi спажывецкiх тавараў":
пераможцам
беларуска-iтальянскае сумеснае прадпрыемства "РЕЛУI БЕЛ" таварыства з абмежаванай адказнасцю, г. Мiнск (дырэктар - Каташынскi Анатолiй Аляксеевiч);
лаўрэатамi
таварыства з абмежаванай адказнасцю "Дусен", Магiлёўская вобласць, Чавускi раён, в. Хацкавiчы (дырэктар - Арбулiеў Адзiль Булатавiч);
вытворчае прыватнае унiтарнае прадпрыемства "Вiкторыя", Брэсцкая вобласць, г. Лунiнец (дырэктар - Удавенка Таццяна Дзмiтрыеўна);
1.2. у намiнацыi "Лепшы прадпрымальнiк у галiне вытворчасцi прадуктаў харчавання":
пераможцам
прыватнае гандлёва-вытворчае унiтарнае прадпрыемства "Белмяспрамiнвест", г. Мiнск (дырэктар - Панцялееў Iгар Аляксандравiч);
лаўрэатамi
вытворчы кааператыў "Моталь", Брэсцкая вобласць, Iванаўскi раён, в. Моталь (старшыня - Шыкалай Мiкалай Сцяпанавiч);
сумеснае закрытае акцыянернае таварыства "Сервалюкс", г. Магiлёў (генеральны дырэктар - Баскiн Яўгенiй Рафаiлавiч);
1.3. у намiнацыi "Лепшы прадпрымальнiк у галiне вытворчасцi тавараў прамысловага прызначэння":
пераможцам
навукова-вытворчае таварыства з абмежаванай адказнасцю "БЕРЛIО", г. Мiнск (генеральны дырэктар - Сергiенка Iгар Юр'евiч);
лаўрэатамi
вытворчае таварыства з абмежаванай адказнасцю "Кантакт-электра", Гродзенская вобласць, Гродзенскi раён, ст. Аульс (дырэктар - Шчыглiнскi Мiкалай Станiслававiч);
таварыства з абмежаванай адказнасцю "ТАСПО-Ф" Дзяржынскага раёна, Мiнская вобласць, Дзяржынскi раён, г. Фанiпаль (генеральны дырэктар - Дзьякаў Iгар Iванавiч);
1.4. у намiнацыi "Лепшы прадпрымальнiк у галiне будаўнiчай дзейнасцi":
пераможцам
сумеснае таварыства з абмежаванай адказнасцю "СБА Стройрэцiклiнг", Брэсцкая вобласць, Брэсцкi раён, в. Вялiкiя Матыкалы (дырэктар - Ярмаловiч Святлана Анатольеўна);
лаўрэатамi
таварыства з абмежаванай адказнасцю "Аслябя", г. Мiнск (дырэктар - Казлоў Валерый Аляксандравiч);
адкрытае акцыянернае таварыства "Буравая кампанiя "Дэльта", Гомельская вобласць, Рэчыцкi раён, в. Баршчоўка (дырэктар - Чарнашэй Мiкалай Васiльевiч);
1.5. у намiнацыi "Лепшы прадпрымальнiк у галiне грамадскага харчавання":
пераможцам
прыватнае гандлёва-сэрвiснае унiтарнае прадпрыемства "Навiта", г. Мiнск (дырэктар - Калугiна Ала Вiктараўна);
лаўрэатамi
таварыства з абмежаванай адказнасцю "Гандлёвы дом "Радуга-Святло", Мiнская вобласць, г. Салiгорск (дырэктар - Заяц Андрэй Мiхайлавiч);
прыватнае гандлёвае унiтарнае прадпрыемства "Гандлёвы дом "Лiпласт-СПб", Гродзенская вобласць, г. Лiда (дырэктар - Сенкевiч Кацярына Iгараўна);
1.6. у намiнацыi "Лепшы прадпрымальнiк у галiне аптовага i рознiчнага гандлю":
пераможцам
таварыства з абмежаванай адказнасцю "Iннавацыйная кампанiя "Оптыма-Трэйд", г. Магiлёў (дырэктар - Iўлеў Юрый Уладзiмiравiч);
лаўрэатамi
вытворча-гандлёвае закрытае акцыянернае таварыства "БелГАЗаутасэрвiс", г. Мiнск (генеральны дырэктар - Супруновiч Мiхаiл Андрэевiч);
таварыства з абмежаванай адказнасцю "Бiяком", г. Гродна (дырэктар - Паўлоўскi Андрэй Паўлавiч);
1.7. у намiнацыi "Лепшы прадпрымальнiк у галiне медыцынскай дзейнасцi":
пераможцам
замежнае прыватнае унiтарнае вытворча-гандлёвае прадпрыемства "Медiндустрыя Сэрвiс" кампанii "Бiшоп Медыкал Сэплаiз Лiмiтэд", г. Мiнск (дырэктар - Крупко Мiхаiл Рыгоравiч);
лаўрэатамi
сумеснае таварыства з абмежаванай адказнасцю "Лекфарм", Мiнская вобласць, г. Лагойск (дырэктар - Благавешчанскi Сяргей Юр'евiч);
iндывiдуальнага прадпрымальнiка Голуба Аляксандра Мiхайлавiча, г. Мiнск;
1.8. у намiнацыi "Лепшы прадпрымальнiк - арганiзацыя з замежнымi iнвестыцыямi":
пераможцам
сумеснае таварыства з абмежаванай адказнасцю "Топ Камфорт", Гродзенская вобласць, Гродзенскi раён, в. Новая Гожа (дырэктар - Шпектараў Канстанцiн Генадзьевiч);
лаўрэатамi
сумеснае прадпрыемства "КАЛОР" таварыства з абмежаванай адказнасцю, Брэсцкая вобласць, г. Кобрын (дырэктар - Заноўскi Iван Пятровiч);
сумеснае прадпрыемства ў форме таварыства з абмежаванай адказнасцю "АГРАФУТУР", Гродзенская вобласць, Гродзенскi раён, в. Падлабенне (дырэктар - Данiлевiч Станiслаў Вацлававiч);
1.9. у намiнацыi "Лепшая сялянская (фермерская) гаспадарка":
пераможцам
сялянскую (фермерскую) гаспадарку "Канстанцiн" Разумава Васiля Яўгенавiча, Магiлёўская вобласць, Дрыбiнскi раён, в. Карзеева (кiраўнiк гаспадаркi - Разумаў Васiлiй Яўгеньевiч);
лаўрэатамi
фермерскую гаспадарку "Аграбуг", Брэсцкая вобласць, Брэсцкi раён, в. Вычулкi (кiраўнiк гаспадаркi - Варабей Канстанцiн Кузьмiч);
сялянскую гаспадарку "Даманская", Брэсцкая вобласць, Ляхавiцкi раён, в. Нача (кiраўнiк гаспадаркi - Шклянiк Iван Iванавiч);
1.10. у намiнацыi "Лепшы прадпрымальнiк у галiне аказання паслуг":
пераможцам
iндывiдуальнага прадпрымальнiка Мiронава Iгара Аляксандравiча, г. Магiлёў;
лаўрэатамi
навукова-вытворчае прыватнае унiтарнае прадпрыемства "Беларыт", г. Мiнск (дырэктар - Рытус Уладзiмiр Iванавiч);
замежнае унiтарнае прыватнае адукацыйнае прадпрыемства "ЕШКО", г. Мiнск (дырэктар - Кiрылаў Сяргей Васiльевiч);
1.11. у намiнацыi "Лепшы прадпрымальнiк у галiне аказання фiзкультурна-аздараўленчых паслуг":
пераможцам
iндывiдуальнага прадпрымальнiка Аляхновiча Дзмiтрыя Эдуардавiча, Брэсцкая вобласць, Камянецкi раён, в. Абяроўшчына;
лаўрэатамi
унiтарнае прадпрыемства Нацыянальнага алiмпiйскага камiтэта Рэспублiкi Беларусь "Спартыўна-аздараўленчы комплекс "АЛIМПIЙСКI", г. Мiнск (генеральны дырэктар - Казлоў Сяргей Сяргеевiч);
iндывiдуальнага прадпрымальнiка Лях Алену Юр'еўну, Вiцебская вобласць, г. Наваполацк;
1.12. у намiнацыi "Лепшы прадпрымальнiк у галiне турызму":
пераможцам
прыватнае экскурсiйна-турыстычнае унiтарнае прадпрыемства "Саквояж", г. Брэст (дырэктар - Скопец Аляксандр Уладзiмiравiч);
лаўрэатамi
таварыства з дадатковай адказнасцю "Амега-тур", г. Магiлёў (дырэктар - Клiмянкоў Леанiд Яўгеньевiч);
таварыства з абмежаванай адказнасцю "ТОП-ТУР", г. Мiнск (генеральны дырэктар - Селiвон Мiхаiл Аркадзьевiч);
1.13. у намiнацыi "Лепшы суб'ект iнфраструктуры падтрымкi i развiцця прадпрымальнiцтва":
пераможцам
камунальнае iнфармацыйна-кансультацыйнае унiтарнае прадпрыемства "Наваполацкi цэнтр прадпрымальнiцтва i нерухомасцi", Вiцебская вобласць, г. Наваполацк (дырэктар - Вялiчка Антанiна Аляксандраўна);
лаўрэатамi
прыватнае кансалтынгавае унiтарнае прадпрыемства "БелТрастiнфо", г. Гомель (дырэктар - Мiжэвiч Тамара Мiхайлаўна);
таварыства з абмежаванай адказнасцю "Бiзнесцэнтр", Гомельская вобласць, г. Мазыр (дырэктар - Змушко Зоя Мiкалаеўна);
1.14. у намiнацыi "Лепшы прадпрымальнiк-экспарцёр":
пераможцам
сумеснае закрытае акцыянернае таварыства "ФIДМАШ", г. Мiнск (генеральны дырэктар - Лапацентава Алена Барысаўна);
лаўрэатамi
сумеснае таварыства з абмежаванай адказнасцю "ЛЛК-НАФТАН", Вiцебская вобласць, г. Наваполацк (генеральны дырэктар - Катульскi Пётр Васiльевiч);
беларуска-амерыканскае сумеснае прадпрыемства "Завод шклопакетаў i архiтэктурнага шкла" у форме таварыства з абмежаванай адказнасцю, г. Мiнск (дырэктар - Грыцэль Раман Мiкалаевiч);
1.15. у намiнацыi "Лепшы прадпрымальнiк - арганiзатар новых рабочых месцаў":
пераможцам
замежнае прыватнае унiтарнае вытворча-гандлёвае прадпрыемства "ЭПАМ Сiстэмз", г. Мiнск (генеральны дырэктар - Дзiвiн Сяргей Фёдаравiч);
лаўрэатамi
сумеснае таварыства з абмежаванай адказнасцю "ПП Палессе", Брэсцкая вобласць, г. Кобрын (дырэктар - Гольцман Андрэй Мiхайлавiч);
таварыства з абмежаванай адказнасцю "Мiлiнда", г. Вiцебск (дырэктар - Дубiнец Людмiла Леанiдаўна);
1.16. у намiнацыi "Лепшы банк па аказанню паслуг прадпрымальнiкам"
лаўрэатамi
сумеснае беларуска-расiйскае адкрытае акцыянернае таварыства "Белгазпромбанк", г. Мiнск (старшыня праўлення - Бабарыка Вiктар Дзмiтрыевiч);
закрытае акцыянернае таварыства Банк ВТБ (Беларусь), г. Мiнск (старшыня праўлення - Iваноў Уладзiмiр Уладзiмiравiч).
2. Дадзены Указ уступае ў сiлу з дня яго падпiсання.
Прэзiдэнт Рэспублiкi Беларусь А.ЛУКАШЭНКА
Право Беларуси 2009 карта новых документов |